Tunin namaz brez tunine konzerve in mlečnih izdelkov

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

tema odprta - 8. sep 2014 21:43 | ogledi: 8.911 | odgovori: 16

Če je kakšna takšna tema že odprta se opravičujem. Pred parimi meseci so mi odkrili čudne alergije in sem še na bolj čudni dieti. Jesti ne smem pšenice, mlečnih izdelkov živalskega izvora, sladkorja in konzerviranih jedi.

Ker sem vedno oboževala tunin namaz s skuto (tunina iz konzerve + skuta + začimbe) sem se znašla pred izzivom, ki ga ne znam rešit. Kako naredit kakšen dober tunin namaz iz prave tune (mislim prav tunin zrezek iz ribarnice) in brez sira ali skute? 

Hvala za odgovor. :)

s_luce

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

8. sep 2014 22:14

Jaz bi tuno popekla, solila in ohladila. Skupaj z majonezo in ajvarjem ter začimbami po želji z vilicami nadrobimo in zmešamo namaz. Majonezo lahko narediš tudi sama (jajce, gorčica, limonin sok, olje) in se izogneš konzerviranim jedem.

Lp, Saša

Mir in dobro!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2014 22:24

Lahko pa tuno skuhaš in ohlajeno zmešaš z majonezo, malo gorčice (meni ajvar ne "sede" v tunin namaz, to je seveda povsem stavr okusa; tako kot skuta in sir ne), sesekljan perešilj, česen, olivno olje, sesekljane kisle kumarice. Soliš in popraš po okusu, lahko dodaš še kakšno začimbo.

 

Ti pa ne privoščim teh alergij, res ne, niso to prijetne reči. A vseeno upam, da boš našla dovolj kombinacij in vsaj malo jedla tudi tisto, kar imaš rada.

mamamia

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

8. sep 2014 22:26

Poskusi tuna skuhati na sopari in narediti namaz z domačo majonezo, če so v tvoji dieti dovoljena jajca in si jo lahko pripraviš. Meni je tak namaz odličen. Začimbe seveda po želji. Majonezo lahko narediš tudi z oljčnim oljem, ki zelo paše poleg rib .

Sandra_a

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

9. sep 2014 7:46

Bom poskusila izdelati domačo majonezo, čeprav je v osnovi sploh ne maram. A mogoče kdo ve kako uporabiti makadamijo? Slišala sem, da jih vegani redno uporabljajo za "skutne" namaze. Dejansko od vseh zadev, ki jih ne smem jesti, najbolj pogrešam skuto, jogurt in sir. :(

 

Drugače pa hvala za odgovore. :)

s_luce

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. sep 2014 9:45

Kuhana tuna mi ne sede, mnogo boljši okus ima popečena vendar ne prepečena:) ostali dodatki pa kot so ti že napisale kolegice, jaz bi dodal še kako kapro in seveda kakšnega slanega inčuna ali sardelo. :) Sicer pa malo eksperimentiraj :)

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

9. sep 2014 12:59

A tudi doma v olje vložene ne smeš?

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2014 15:18

Tuna sicer ni moja najljubša riba, ampak kaj je narobe, ce jo primerno popečeš, narežeš na tanko (če je kos bolj debel), daš na kos kruha (ali pač kar smeš jesti), dodaš par listov mehke solate, paradižnik...spet, kar smeš in tako dobiš odličen sendvič brez nepotrebne majoneze.

 

Vanja

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

9. sep 2014 18:22

mišzmoke: Kako pa se vlaga tuna? nisem še nikoli poskusila...

Vanja_v_ZDA: narobe ni nič, samo vseeno pa to ni tisti občutek, ko nekaj namažeš na popečen toast (pirin, ržen itd.) in se še rahlo razleze (recimo skutin namaz ali pa pašteta)...to je pa  

s_luce

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2014 18:57

Dodaj rezino zelo zrelega avokada ali pa guacamole pa bošimela kremast sendvič. :) 

Popečeš ali v panini pressu ali pa kar v ponvi. 

Vanja

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

9. sep 2014 19:41

Zakaj pa ravno tuna? Namaz naj bi bil ribji, verjetno, najlaže pa je uporabiti vloženo tunino. Moj namaz je v originalu sicer iz postrvi (recept je iz bivše ribje restavracije, ki je imela tudi gojilnico postrvi - pod imenom ribji biftek), ampak lahko uporabiš katerokoli ribo. Ribe dam v mikrovalovko z zelo malo vode, da se na pol kuhajo, na pol pečejo. Največkrat pa uporabim ribe, ki ostanejo po pikniku. Potem jih je potrebno očistiti kosti, čisto vseh. Naprej je enostavno - v multipraktik damo ribe, čebulo, česen, kapre, gorčico, majonezo, peteršilj, poper, timijan, majaron..., skratka, začimbe po okusu. Da je bolj mazavo, dodam maslo ali margarino. Majonezo brez problema spustiš, namesto masla pa uporabiš margarino. Fino je, da malo odleži v hladilniku. Namaz se postreže tako kot tatarski biftek - s toastom in maslom (margarino zate) in dodatki, kot so kisle vložnine, narezana čebula itd. 

Barbra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti