Kako narediti dober šam (za npr. šamrole)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. sep 2014 21:15

kuharca Uharica, bila si na dobri poti, saj bi ti moralo vreti in hlapeti še malo dlje. Če imaš veliko tekočine, traja dlje, če jo je malo, je hitro. Tako da sama šama ne delam iz več kot le parih žlic vode. Razmerje ni pomembno, voda je zato, da se sladkor lažje raztopi. Če je veliko vode, samo dooooolgo traja preden doseže želeno temperaturo. Da sladkor doseže 116 stopinj, ti je jasno, ko vanj pomočiš vilico in lahko skozi roglje napihneš balonček. 

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. sep 2014 9:42

Draga Limnol, kot "strokovnjakinja" za nemščino (z diplomo) in kuharske izraze (brez diplome) seveda tvoji razlagi lahko le pritrdim. Vendar - tudi jaz peciva z beljakovo peno še nikoli nisem imenovala drugače kot "šamrola"

teta torta

kuharicaUharica  

član od: 8.9.2014

sporočila: 3

10. sep 2014 9:12

Vsem hvala za nasvete. Očitno predvsem nisem bila dovolj vztrajna oz. sem se "bala", da vse skupaj preveč hlapi in tistega, kar bi ostalo, ne bi bilo več dovolj.

kuharicaUharica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti