Lončena posoda za kisanje zelja

naratka  

član od: 27.3.2012

sporočila: 23

tema odprta - 8. sep 2014 13:46 | ogledi: 10.325 | odgovori: 8

Ali mi lahko kdo pove, kje bi se dalo kupiti lončeno posodo za kisanje zelja. Vem da se dobi v Nemčiji, ampak do tam je dolga pot in me zanima ,če se kje odbi pri nas.

naratka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

8. sep 2014 14:19

Mogoče bi se dalo v kakšnem lončarstvu naročiti, to je moja prva misel. V trgovini tega še nisem zasledila pri nas.

Sandra_a

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

12. sep 2014 16:04

in kakšna je ta lončena posoda, prvič slišim. Sama dam zelje kar v navadne kozarce in je problem rešen.Mogoče se pri sami pripravi mal več zamudim, potem pa takorekoč ni nobenega dela z umivanjem.

anitram1

koleraba56  

član od: 25.8.2010

sporočila: 14

14. sep 2014 17:45

sa ne vem,kako bi se lončena posoda obnesla za kislo zelje,najbolje je les,v lesene kadi so včasih ribali zelje in repo,potem je prišla plastika,lahko kisaš v vreči ali kozarcih..keramika pa ne vem,kako se obnese. Jaz sem doma med lončarji,če bilo aktualno,bi sigurno naredili posodo tudi za kisanje zelja.

lp

 

koleraba56

naratka  

član od: 27.3.2012

sporočila: 23

15. sep 2014 10:51

Lončena je cca 80cm velika in je odlična se ne naleze vonja tako da imaš lahko eno leto zelje potem naslednje pa spet kako drugo zelenjavo. Upam da mi uspe najti :).

 

naratka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

15. sep 2014 11:24

koleraba56 je napisal/a:

sa ne vem,kako bi se lončena posoda obnesla za kislo zelje,najbolje je les,v lesene kadi so včasih ribali zelje in repo,potem je prišla plastika,lahko kisaš v vreči ali kozarcih..keramika pa ne vem,kako se obnese. Jaz sem doma med lončarji,če bilo aktualno,bi sigurno naredili posodo tudi za kisanje zelja.

lp

 



koleraba56

 

Baje, da je odlična. Ogromno zapisov je še iz starih časov, kjer so opisane lončene posode za kisanje zelja. Mislim, da je imel lončarski ceh celo točna pravila, kako velika mora biti in podobno (cimra v študentskem domu je študirala zgodovino in sem si seveda jaz zapomnila več od njenega študija, kot od svojega)... Se pa še vedno uporabljajo, res pa jih je danes težje dobiti.

Sandra_a

naratka  

član od: 27.3.2012

sporočila: 23

15. sep 2014 12:30

no Sandra_a me veseli da še kdo to pozna. Koleraba 56 očitno živiš med preveč modernimi lončarji

naratka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. sep 2014 12:42

ne poznam, zato sem sla firbcat na net - med drugim nasla tole: http://www.sauerkrautpots.com/ 

posiljajo tudi v Slovenijo. Lahko pa vprasas kakega loncarja ce ti naredi.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

naratka  

član od: 27.3.2012

sporočila: 23

15. sep 2014 13:56

uauuuuuuuuuuuuuuu super rebecca hvaležna fulllllll to je to wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii super poročam

lp

naratka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti