Študentski zobozdravnik v lj.

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

tema odprta - 5. sep 2014 16:00 | ogledi: 6.762 | odgovori: 6

Kakšne izkušnje imate z  Zobozdravnik za študente v Ljubljani
ZC Ferjančič in Puklavec ,Maja Puklavec Ferjančič,Tbilisijska ulica 59?

Imam precej za popravljat in eventuelna zamenjava "črnih" plomb z belimi. Ne bi rada spet razočarana.

Hvala za vaše mnenje.

 

panga

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

5. sep 2014 17:33

jaz sem bila nekaj časa pri mileni gerčar (mislim, da se tako piše), na aškerčevi. najboljša zobozdravnica do sedaj. neverjetno natančna

tamara

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. sep 2014 17:36

Jaz sem 2 leti hodila k Maji Puklavec Ferjančič in sem bila zelo zadovoljna.

Ne vem pa, kako je z menjavo črnih plomb, če ni nujno, ker nekateri to neradi delajo. Tudi jaz sem imela 1 zob kar konkretno za popravit (kar je od njega ostalo) in mi je zelo dobro naredila, nič se ne vidi razlike med tem kje zob je in kje ga ni, drži pa mi že kakšnih pet let (trkam!).

JJ

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

5. sep 2014 17:49

hvala za vaša mnenja. Še eno vprašanje imam . Kakšne so cene pri tej zobozdravnici?

Za menjavo črnih plomb z belimi sem vprašala zato, ker jih imam v ustih cel kup. Ko sem hodila še k svoji šolski zobozdravnici, mi je dajala kar te, brez predhodnega posvetovanja z mojimi starši. Jaz pa tudi nisem nič rekla. Tako jih imam. Rada pa bi se jih počasi znebila, ker berem, da je to baje škodljivo. Imam pa precej slabe zobe, pa ne zaradi slabe higiene. Geni pač.

Lp,

panga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. sep 2014 18:51

Amalgamske plombe so popolnoma v redu, dokler so cele in dobro držijo. Veliko večja škoda bo, če si boš brez potrebe dala razkopavati sicer čisto v redu zobe s korektnimi zalivkami. Počakaj in jih zamenjaj, ko bo res treba, če boš potem bolj mirno spala. Se pa z menjavanjem plomb fajn zasluži, sploh, ker potem "bele" držijo precej manj časa kot amalgamske.

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. sep 2014 21:53

Se strinjam z limnol, mislim, da je ta menjava tudi malo propaganda, služit je pač treba in vsakega zagrabi panika, če nekje piše, da je kaj škodljivo. Nisem še dolgo na svetu, pa mislim, da so v tem času paradižnik že 2x razglasili za rakotvoren in potem te izjave jemali nazaj... Hmmmm

Jaz sem dala takrat za belo plombo in dograditev zoba 45€, je pa to res že kar dolgo nazaj. V mojem primeru je bila bela plomba baje zelo priporočljiva, ker se ne raztegne, ko se suši, saj mi je od zoba ostalo samo še 3/4 "stene" (1/4 mi je odpadla ko sem dobila začasno zaporo in ugriznila v fajn pečen krompir), noter pa ena velika luknja (neredni obiski zobozdravnika, moja krivda).

JJ

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

5. sep 2014 22:56

Jaz hodim k dr. Puklavec Ferjančič in jo res priporočam. Sama imam kar nekaj težav z zobmi in strah pred zobarji, ampak k njej grem še najlažje. Cenovno se mi ona ne zdi draga, sicer si pa cenik lahko ogledaš na spletni strani. Če te pa še kaj zanima pa vprašaj

Zuckerfee

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti