Kako naj si spečem !!!!!!!!!steak!!!!!!!!!

goran  

član od: 6.4.2004

sporočila: 1

tema odprta - 6. apr 2004 16:51 | ogledi: 21.379 | odgovori: 4

Hej.

Res se mi je "zluštalo" jesti STEAK.Mislim napol krvavi zrezek.Pa me zanima kako ga je treba pripravit pa spect...pa na kak način je najboljši.

LP.

goran koležnik

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. apr 2004 19:17

Popeci ga na maslu z vsake strani tako cca 3 minute, ga posoliš in posujež z zelenim poprom. Poliješ z malo vinjaka pa je končano. lp Vesna Milek Recko

gaja  

član od: 30.9.2002

sporočila: 23

7. apr 2004 7:14

Za dober rožnat steak je najpomembnejše meso, ki mora biti uležano. Če takega ne moreš dobiti pri svojem mesarju (ker nekateri res nimajo pojma), si kupi meso kakih pet dni vnaprej in ga dobro zavitega shrani v hladilniku na zgornji polici. Ko bo čas uležavanja mimo, dobro segrej teflonsko ponev z malo olja, staek popekaj na eni strani cca 2 minuti, potem ponev odstavi za cca minuto z vročine, dodaj še žličko masla in nadaljuj s popekanjem po drugi strani spet kakšni dve minuti. Predpostavka za pečenje je debelina steaka 3 cm. Mi steak začinimo na krožniku, uporabljamo pa mešanico začimb, ki jo kupimo v Nemčiji v Blck housu (veriga restavracij, ki je znana po steakih). Je pa peka steakov obrt, ki se jo po nekaj poskusiš naučiš in meni veliko pove dejstvo, da je mož v preteklosti v restavraciji vedno naročil steak, zdaj pa je to jed, ki je rezervirana za domačo pripravo. Pa veliko užitkov pri pripravi in jedi. Gaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. jul 2012 22:26

dcetrtic je napisal/a:

http://youtu.be/rvZERhmtzi4



dcetrtic

 

hehe, osem leto po zadnjem sporočilu ....

aja, dobrodošel na Kulslo ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti