Madeira

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

tema odprta - 3. sep 2014 19:54 | ogledi: 11.445 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Rabim nasvet,pa se obračam kar na vas, ki veliko potujete.Mika me Madeira,vem, da je najlepša spomladi,ker pa je takrat pri nas bolj malo časa za dopuste z možem razmišjlava, da bi mogoče šla novembra ali decembra .Kaj mi svetujete,kakšne so pozimi tam razmere(zime vem, da ni).Nikjer ne najdem kakšne so cene,turistične agencije ponujajo nočitev z zajtrkom,za ostale obroke bo potrebno še poskrbet.

Hvala za vaše nasvete in mnenja!

 

lep večer vsem

jesen

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. sep 2014 21:18

Piši mamamii, pa njen blog preberi o Madeiri.

No, sem šla gledat in ni blog, med fotoalbumi je nekaj o tem.



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 03. 2014 21:20

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. sep 2014 21:24

Pa tudi rosie se je tam potepala - sicer je že kar nekaj časa od takrat, bil je pa zimski čas.

rrr

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

3. sep 2014 22:23

Jaz sem bila tam lani poleti. V lastni režiji.  Leteli smo iz Brnika v Zurich z Adrio, potem pa naprej s portugalsko letalsko družbo v Lizbono in od tam v Funchal (370€ povratne vozovnice). V Funchalu smo našli ugodno namestitev - 6 nočitev z zajtrkom v troposteljnem studiu  za 300€.  Otok smo potem po dolgem in počez raziskovali z najetim avtom ... Cene v trgovinah in lokalih so bile podobne našim oziroma malenkost višje. Glede na to, da rečejo Madeiri tudi otok večne pomladi, tudi julija ni bilo vroče. Vreme je zelo spremenljivo, sonce, rosenje, megla, dež, pa že spet sonce ...  Je pa julija in avgusta največ sončnih dni, sicer pa je to bolj čas mrtve sezone. Mene je očarala in bi potep takoj ponovila.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. sep 2014 14:35

Madeira je že fajn ampak raje se odpravi na Azore , ki so lepši in dosti manj turistično oblegani.

nola

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

5. sep 2014 14:42

Na Madeiri sem bila lani spomladi v lastni režiji. Vreme je podobno v vseh letnih časih, menja se vsakih nekaj ur, je nepredvidljivo, a ni ekstremnih temperatur. Veliko turistov je v glavnem mestu Funchalu, kjer vsak dan pristane več velikih ladij, a se potniki več ali manj zadržujejo le v tem mestu, podeželje pa ni zelo oblegano. Najem avtomobila priporočam, ni drago, le tako prideš v prave kraje in ne le tja, kamor hodijo vsi. Cene na podeželju so nižje kot pri nas, ne hodi v lokale, namenjene turistom, poišči tiste, v katere hodijo domačini. Funchal je primerno izhodišče za izlete po otoku. Ker leži mesto na strmem bregu, poišči prenočišče blizu morja, okrog katedrale ali okrog tržnice, če nočeš kar naprej gristi kolena. Sprehodi so lepši po levadah, poteh ob vodnih kanalih, ki jih je na otoku zelo veliko, so različno zahtevni in dobro označeni. Če želiš prebrati več vtisov s tega potovanja, lahko pogledaš na moj blog (Lep dan Madeira)

Danca

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

5. sep 2014 17:32

Danca  hvala za informacije,bom pogledala tvoj blog,zadnje čase prebiram vse kar najdem o tem otoku.

sicer ne vem še kako in predvsem s čim ,ampak trudim se v tej smeri da mi Madeira ne uide.

Hvala tudi mamamii.

jesen

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

5. sep 2014 19:20

Mene pa zanimajo tenerife konec oktobra ali začetek novembra.

buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti