Polnjene košarice

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

tema odprta - 3. sep 2014 17:33 | ogledi: 18.643 | odgovori: 13

S sestro sva kupile košarice (ladjice) iz piškotnega testa (ja, tudi to se prodaja). Sestra je to že porabila, nadevala z maskarponejem, smetano... Jaz pa bi to sedaj porabila za neko slavje in bi jih nadevala s čokolado in posula z drobnimi, svetlečimi bonbončki. Se pa ubadam, kakšno čokolado naj dam, jedilna bo pretrda, mlečna bi bila najbrž premehka in bi se topilo... Drage kulinaričake, kakšno mešanico oz. čokolado bi uporabila za to? Vem, da bi bilo bolje s kakšno kremo, ampak, ker je to treba pripravit dan ali še več prej, ne bi zdržalo in pride v poštev samo kakšna čokoladna mešanica.

Hvala za vsako idejo.

čarodejka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. sep 2014 17:48

Meni se zdi mlečna čokolada prav tako trda kot jedilna. Sicer pa naredi tako mešanico kot za glazuro - razpusti temno čokolado in dodaj smetano (cca. 1 dl na 100 g). Moralo bi biti v redu.

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

3. sep 2014 17:53

Če boš delala kak dan prej, ti bo vse razen čiste čokolade/nutele, torej vse kar ima vsaj malo vlage, razmočilo košarico. Tudi ganaš. Take košarice se potem ne da prijeti v roko. Zadevo se reši tako, da se košarica od znotraj cela premaže s stopljeno čokolado, kar prepreči razmočenje. Glede nadeva je tako, da če so košarice majhne je lahko nadev močen čokoladen, npr ganaš. Če so pa košarice večje je to premočen nadev.

Jaz bi jih dan ali več prej namazala s čokolado, polnila bi jih pa isti dan. Tudi vsakršen nadev si lahko pripraviš dan prej, tako da imaš zadnji dan max. uro dela, pa četudi jih je veliko. Naredila bi kak nadev z mascarponejem/filadelfijo in čokolado/nutello. Navrh lahko daš tudi jagodo/malino/metin listič ali pa pražen lešnik če se odločiš za nutello. Tudi bonbončke lahko daš na tak nadev, vendar ponovno če je vsaj malo vlažen se bodo topili.

Naj ti uspejo :D

 



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 03. 2014 17:54

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

3. sep 2014 20:00

Vesnuska, mi lahko še malo pojasniš. Košarice so sicer majhne in ko sem jih prvič jedla, so bile samo s čokolado (polnjene so bile z mešanico mlečne, jedilne in smetane, vsaj mislim, da je bilo tako), ampak meni se je vseeno zdelo malo pretrd in prepust nadev. Ni pa bilo razmočeno. Za premaz, ki si ga omenjala, bi stopila navadno čokolado in na tanko premazala? Saj mi je kar nerodno, ampak kaj je pa ganaš? Jaz sem s piškoti bolj na vi, raje naredim tri potice (te tudi bom),  ker imam pa v zalogi te košarice, sem hotela še to dodat, pa še nekaj posebnega bi bilo.

 

hvala...

čarodejka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. sep 2014 21:24

Ganache je takšne konsistence kot čokoladni tartufi.. mehek in slasten. s tem napolnjene ladjice bi bile kot čokoladna pita. S tem da bi jaz delala v razmerju skoraj 1:1 saj ti ni treba imeti čisto trdih. ravno stekel pa tudi ne bo nadev če bodo 1:1. dodaj jih še ene tri žlice ruma, ki bo še malo zatrdil čokolado,

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

4. sep 2014 15:15

Ja premaži jih z čisto stopljeno čokolado, lahko je bela/mlečna/temna. Najlažje je to storiti s čopičem. Za ganaš so ti že druge odgovorile. Če ti košarice par dni stojijo, se bodo ziher zmehčale(podobno kot kaka mađarica/bela pita), tako da jaz ne bi tvegala. Če bodo premazane s čokolado je pa lahko nadev tudi bol vlažen, pa ne bo nič.

Če boš polnila isti dan je pa lahko tudi samo ganaš in nič čokoladnega premaza.

Vesnuska

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

6. sep 2014 18:52

Pozdravljene

Mene pa zanima kje vse se dobi (ali naj bi se dobilo) te že pečene košarice? Iskala sem jih že v SPARu in Mercatorju, pa jih nikjer niso imeli, vsaj v naših koncih ne. Je pa res, da sem jih iskala že nekaj časa nazaj. Kje ste jih našle?

S starejšo hčerkico rade kaj pripravljamo in pečemo, pa bi rada da bi skupaj polnile take košarice, ampak mi (zaradi male dojenčice) zmankuje časa, da bi jih sama spekla.

Hvala vnaprej za informacije.

LP

A.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. sep 2014 20:49

trzin, alpegel

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. sep 2014 10:59

Mislim, da sem jih videla v Leclercu.

Vesnuska

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

7. sep 2014 18:01

Moje so bile kupljene v Trzinu, v Alpegelu. Imajo tudi spletno stran, modelčkov je kolikor srce poželi, kar se tiče velikosti in oblike. Jih pride pa kar veliko, sicer pa tudi stojijo. Dobra stran je, da lahko včasih na hitro kaj narediš ali malo popestriš, ko rabiš kakšne večje količine peciva.

čarodejka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti