Pekač za tortice premera 18 cm

kpeper  

član od: 1.9.2014

sporočila: 1

tema odprta - 1. sep 2014 20:01 | ogledi: 9.552 | odgovori: 4

Pozdrav.

Sem Klavdija, s sestro zelo rade pečeva, vendar nimava veliko izkušenj, na tej spletni strani sva našli zelo dober recept za torto (http://www.kulinarika.net/recepti/5814/sladice/biskvit-), ki sva ga pekli v pekaču s premerom 26 cm. Sedaj bi pa rabi spekli v manjšem pekaču - premer 18 cm, preračunano imava že količino ne vema pa koliko časa naj se peče in na koliko stopinj? Logično je da če je bolj poln pekač se peče dlje in na manj, če pa je manj biskvita pa lahko na več in manj časa? Upam da mi lahko pomagate in razumete, ker res ne vem, mogoče se večini zdi smešno vprašanje, ampak si želiva, da nebi zažgali/premalo zapekli (tuve vema kako se proba če je že pečeno) vendar vedno iz preventive pustiva malo dlje.
Hvala za odgovore :)

kpeper

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. sep 2014 20:45

Glede na to, da so časi navedeni v receptih tako ali tako samo približni in se razlikujejo od pečice do pečice, bo najboljši preskus z nožem: prebodeš testo in če se nič ne prime na nož, je pečeno. Če pečeta isto količino v manjšem modelu, ne bo kaj veliko prej pečeno, ker bo kolač pač ustrezno debelejši.

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. sep 2014 21:43

Ceprav rabis za 18 cm pekac ravno pol mase kot za 26cm ne bo cas peke veliko krajsi, je pa seveda odvisno od pecice. Ce sta prvic pekli na 180C 40 minut, bi jaz pricakovala da bo polovicna kolicina pecena po cca 30 minutah. Biskvit je pecen, ko odstopi od sten pekaca (rahlo - vendar vidno), preveris lahko tudi s prebadanjem. Vsekakor pa preverita kakih 5 minut prej.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

1. sep 2014 22:11

Ne razumem zakaj bi večjo količino pekli na nižji temperaturi, manjšo pa na višji? Rebecca ti dobro povedala glede časa, za polovično maso se peče malo manj kot za celo količino. Glede odstopanja od pekača je pa tako, da je lahko takrat že veliko prepečen. Z omenjenim biskvitom nimam izkušenj, ker se mi ne dopade preveč. V vsakem primeru pa ti odsvetujem, da ''za ziher še malo pustiš''.  Prepečen biskvit pomeni, da bo suh.

Veliko veselja in uspehov s peko vama želim.

Vesnuska

kpeper  

član od: 1.9.2014

sporočila: 1

15. sep 2014 14:16

Hvala vsem za odgovore. Želim lep dan :)

kpeper

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti