Ali pojem preveč - prehrana

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

28. avg 2014 14:48

Še malo za btw - v prostem času si splaniraj npr. čas za tek ali kakšen šport in si obrok privošči šele, ko zaključiš z aktivnostjo, pri čemer naj bo obrok primeren fizični obremenitvi pred njim in pa najpomembneje, naj ti bo v slast. Tako pride do večje in boljše absorbcije snovi, ki se drugače utegnejo nalagati kot maščobne obloge (kar te, sodeč po prebranem, precej skrbi), še zlasti ko/če se odločiš, da si boš privoščil nekaj 'močnejšega', pa najsi bo to sladko ali slano.

Poleg tega ne pozabi piti veliiiiiiiiiiiko vode, saj lahko telo žejo (iz meni neznanega razloga) interpretira kot lakoto, zaradi česar namesto po vodi posežeš po hrani (govorim iz lastnih izkušenj).

Na splošno ne jej glavnih obrokov kakšno uro do dve pred daljšo ali intenzivno telesno aktivnostjo (to se najbolj opazi pri plavanju, ko te dobesedno vleče dol).

Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 28. 2014 14:56

Tilen55  

član od: 28.8.2014

sporočila: 8

28. avg 2014 19:02

Hvala vsem za vaša mnenja. :D 

Tilen55

Tilen55  

član od: 28.8.2014

sporočila: 8

28. avg 2014 19:04

Vesnuska hvala za vaš odgovor. O hujšanju doma nočem glih govorit, saj mi kar nerodno. :s

Tilen55

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. avg 2014 20:02

Potem pa le še vprašaj nas na kulinariki, veliko nas je in vsak kaj ve.

 

naor

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

28. avg 2014 20:11

Tilen55 je napisal/a:

Vesnuska hvala za vaš odgovor. O hujšanju doma nočem glih govorit, saj mi kar nerodno. :s



Tilen55

 

Glede na to, koliko si shujšal v enem letu, so domači morali opaziti, da se trudiš v tej smeri. Sicer pa je to prej razlog, da si ponosen nase, ne pa, da ti je nerodno .

Kar pa se tvojega vprašanja tiče, pa delim mnenje, da bi lahko imel zadnji obrok kasneje. Sama se pri prehrani držim načela, da mi ni nič prepovedano, jem vse, vendar v zmernih količinah. Kar se tiče sladic, si najraje kaj spečem doma (nimam navade kupovati kakšnih keksov, napolitank, itd.), tako si lahko naredim tudi bolj 'zdravo' verzijo z manj sladkorja, kokosovo maščobo, suhim in svežim sadjem, oreščki, kosmiči... Ogromno takšnih receptov je tudi na kulinariki, meni so zelo všeč, ker imam rada sladkarije . Tako jem že kar nekaj let in moja teža mi v tem času ni zanihala za več kot +/- 1kg. Res pa si sproti prilagajam tudi telesno aktivnost.

 

Lp

Sandra_a

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

28. avg 2014 21:00

Ojla, Tilen!

 

V tvoji dobi je moj sin vse noči preživel za računalnikom, spal je v šoli, med obroki pa je v glavnem mešal po krožniku. Ampak zanimivo, nikoli nisem imela težave s "pospravljam hladilnik". Vsako jutro je bilo bolj ali manj vse pospravljeno. Če bi bil moj, bi ti svetovala, da jej, kar ti paše, saj telo samo po sebi pove, kaj potrebuje. Ne se do fula napokat, pa bo. Pa večerjo si tudi privošči, saj nima smisla, da se matraš. Tako, to je moje mnenje Pa dobrodošel med nami!

Vrana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. avg 2014 21:12

Ali pojrš preveč je oavisnoo tega, koliko porabiš. Torej razmerje med porabljeno in vnešeno energijo. Kot je rekla MiriBon, pij veliko ovde, a nepretiravaj kaj več nad dva litra. Če pretiravaš s pitjem vode, se posledični iz telesa izločijo tudi snovi, ki jih telo potrebuje za svoje delovanje. Ker se še razvojaš, je to zate toliko bolj pomembno.

Jej vse, pa po pameti, pa gibaj se, in bo.

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

28. avg 2014 21:16

Dobrodošel na kulinariki

Verjamem, da si sedaj zadovoljen s svojo postavo in te skrbi, da bi ponovno pridobil kg. Paziti moraš predvsem pri pijači, saj sokovi nadomestijo obrok. Zvečer pa ti priporočam kaj beljakovinskega, vsaj kak jogurt, kefir, mocarela ...Če boš imel tako dolg preskok med obroki te zna spet kaj zamikati....

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Tilen55  

član od: 28.8.2014

sporočila: 8

29. avg 2014 7:17

Hvala vsem :D res ste prijazni :)

Tilen55

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

29. avg 2014 8:14

mamamia je napisal/a:

Ali pojrš preveč je oavisnoo tega, koliko porabiš. Torej razmerje med porabljeno in vnešeno energijo. Kot je rekla MiriBon, pij veliko ovde, a nepretiravaj kaj več nad dva litra. Če pretiravaš s pitjem vode, se posledični iz telesa izločijo tudi snovi, ki jih telo potrebuje za svoje delovanje. Ker se še razvojaš, je to zate toliko bolj pomembno.

Jej vse, pa po pameti, pa gibaj se, in bo.

 

mamamia

 

+1 (zase sem sicer ugotovila, da rabim blizu treh litrov, drugače raje in prej posežem po hrani, medtem ko med razgibalno vadbo sproti pijem po požirkih, če gre za manj intenzivno vadbo, drugače pa do 2dc na enkrat, če imam za seboj npr. potep s kolesom)

Priporočam tudi različne zeliščne čaje (po možnosti nesladkane oz. sladkane z medom) za še boljše počutje (srebaš počasi, tako da postane že neke vrste ritual).

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti