Iščem krožnik villeroy&bosch piemont estivo

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

tema odprta - 23. avg 2014 14:43 | ogledi: 13.035 | odgovori: 15

V gosteh se nam je razbil veliki servirni krožnik navedenega modela v rumeni barvi, premer cca 28.4 cm. Morda veste, kje lahko kupim drugega, saj lastnik kompleta prisega ravno na isti model krožnikov . Morda je kdo med vami lastnik  ne več popolnega kompleta, in bi bil pripravljen prodati iskani krožnik? Pišete lahko na ZS ali rahous(at)gmail.com

 

Joan

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. avg 2014 15:09

Joan je napisal/a:

V gosteh se nam je razbil veliki servirni krožnik navedenega modela v rumeni barvi, premer cca 28.4 cm. Morda veste, kje lahko kupim drugega, saj lastnik kompleta prisega ravno na isti model krožnikov . Morda je kdo med vami lastnik  ne več popolnega kompleta, in bi bil pripravljen prodati iskani krožnik? Pišete lahko na ZS ali rahous(at)gmail.com

 

 

Joan

 

http://www.replacements.com/webquote/VILPIE.htm

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. avg 2014 18:07

V Mariboru je trgovina, imajo tudi Villeroy&Boch (in ne Bosch). 

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. avg 2014 19:26

Seveda, saj ga prodajajo v vseh večjih trgovinah s porcelanom, še celo v Mullerju se kakšen kos dobi.

Vendar so linijo Piemont Estivo prenehali izdelovati že leta 2001 in ga je zato treba poiskati v specializiranih prodajalnah v živo ali pa po spletu.

Na naslovu, ki sem ga prilepila, lahko Joan naroči iskani 12 inčni krožnik za 39,99 dolarjev, koliko bi znašala poštnina, pa nisem gledala. Verjetno imajo podobno ponudbo tudi kje v Evropi in je najbrž poštnina nižja.

nola

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

23. avg 2014 20:09

Pozdravljeni,

Predlagam, da malo pregledate ebay, tam imate veliko rabljenih kroznikov na kose, za zmerne cene.

Sama sem ze kupovala stare servise, vse prispelo ok.

Srecno, 

 

Sasa

Saša

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

24. avg 2014 16:44

nola je napisal/a:

 

Na naslovu, ki sem ga prilepila, lahko Joan naroči iskani 12 inčni krožnik za 39,99 dolarjev, koliko bi znašala poštnina, pa nisem gledala. Verjetno imajo podobno ponudbo tudi kje v Evropi in je najbrž poštnina nižja.



nola

 

Po dimenzijah bo bolj pravi  11 1/4 inčni za 84.95 dolarjev  zato pa iščem kakšno drugo varianto. Hvala vsem za namige!

Joan

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. avg 2014 16:51

Po mojih izračunih je en inč (palec) 25 mm. Torej, 3/4 inča, kolikor bi bil večji oz. širši, znaša 18 mm, se pravi, slaba 2 cm. Ali je to kaj v primerjavi z 45 evri????? Menda lastnik dotičnega servisa ja ni tolk .......... (da ne napišem kaj), če je že toliko zatežil zarad enga talerja? Se opravičujem, če grdo mislim.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. avg 2014 17:19

elaphus je napisal/a:

 Menda lastnik dotičnega servisa ja ni tolk .......... (da ne napišem kaj), če je že toliko zatežil zarad enga talerja? Se opravičujem, če grdo mislim.

lp



cervus

 

Jaz sem poznala kar nekaj ljudi, ki so bili "tolk...........". Razumem pa tudi Joan, ki bi rada našla nadomestek. Villeroy and Boch je pač draga zadeva.  Včasih so zastonj usluge precej drage. 

V moji hiši ni bilo nikoli ničesar, za kar bi piz***a, če bi se razbilo. Enostavno ni vredno. 

 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. avg 2014 18:28

No ja, porcelan se razbije, zato so pa vedno k klasičnim servisom dokupili še nekaj krožnikov, vsaj pri nas je bilo tako.

Kot sem razumela Joan, je šlo za servirni krožnik, kjer seveda centimeter ali dva ne igrata velike vloge pa tudi če en servirni krožnik manjka, to vendarle ni usodno za servis.

Očitno pa ni šlo za servirni, ampak za plitvi jedilni krožnik in tu ne gre za kaprico, ampak za nevšečnost, ker servis z manjkajočim krožnikom ni več kompleten ne za serviranje niti za prodajo.

O tem, kdo kaj v čem servira v svoji hiši seveda lahko razpravljamo, prav zabavna debata se lahko razvije, ampak to nima nobene zveze s servisom, ki si ga Joan želi skompletirati.

Jaz bi vsekakor takoj naročila tiste ki jih je našla kozamurnik, odlična varianta.

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti