Pražen krompir iii.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

27. avg 2014 11:01

Hvala Blanši 

Matjaž

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. avg 2014 13:20

No evo, ena ideja za pražilce krompirja na srečanju. Takega naribanega do zdaj na srečanjih še nisem videla.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. avg 2014 18:01

Nisem ravno brala vsega, ampak po nasvetu ome, se mora čebula vedno bolj zapečt, torej biti bolj temno rjava. Potem gor krompir, posolimo in to je to. Jaz dodam potem še drobno naseckan česen in peteršilj. Fenomenalno.

Ne vem, kakšna kemijska reakcija nastane ob praženju čebule na bolj temno, ampak rahlo pražen ali bolj steklen čebulček nikoli ne da tako dobrega okusa.

Titta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. avg 2014 18:13

Titta, ja, ampak tista popečena čebula greni! Samo "posteklena" čebula mi naredi res čuden okus  po nebu in strani jezika (pravim, da me praska) in ravno zaradi tega nikoli nisem marala restanega krompirja. Pa sem ga morala jesti 20 let in nikjer in nikoli ni bilo drugače. Verjetno imam brbončice bolj občutljive. Na podobno vižo, kot imajo nekateri super posluh. 

Vanja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. avg 2014 19:34

Vsak ima svoj okus. Kaj češ, zato verjetno obstaja festival praženega krompirja: koliko ljudi, toliko receptov. Je pa delala oma po dunajski kuhinji, sicer je včasih zalila z govejo juho, če je ni bilo, pa je bil kar tak.  Včasih je kuhanje moč navade. Glavno , da je pražen krompir na masti (ali olju), z malo čebule in malo soli. Pa je ta pravi...kakorkoli.Krompirja je pa tudi toliko vrst, da te glava zaboli...

Titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti