Glukoza

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

20. avg 2014 15:52

Izgleda pa taka glazura približno takole:

http://www.coolinarika.com/recept/867215/

Meni recimo v receptu od Kodelejeve ni všeč želatina, ker njena prisotnost pomeni, da glazura ne bo kremna in mazljivo-lepljiva, kar je bitvo teh glazur z glukozo.

Vesnuska

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

20. avg 2014 16:28

Hvala za odgovor. Vesnuska kako bi pa potem naredila ta čokoladen preliv (praviš namreč, da se z želatino ne odnese vredu)? Je pa to torta z belo čokolado in arašidi. Hvala.



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 20. 2014 16:29

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

20. avg 2014 17:05

Lahko narediš tak kot piše,glukozo in želatino izpusti in dodaj še 50g bele čokolade. Glazura bo na ta način čisto vredu, le mehka ne bo ostala in ne bo se svetila. To je pravzaprav recept za čisto navaden ganaš. http://www.kulinarika.net/recepti/17221/sladice/ganache

Vesnuska

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

20. avg 2014 19:31

Venuska se pravi, da je potem za ta preliv 200 g bele čokolade, 150 g mlečne čokolade in 125 g sladke smetane. Pa je to razmerje pravilno? Na tem linku katerega ste mi posredovali namreč piše da je za ganaš potrebno razmerje 2:1 za temnega (jedlilna čokolada; jaz pa imam navedeno mlečno čokolado, bo to vredu?) in 3:1 za belega. Pa še obe čokladi bi mešala (mlečno in belo) bo to vredu? Hvala.

tej_a

krasivka  

član od: 7.7.2014

sporočila: 4

20. avg 2014 20:36

Glukozo lahko v zelo majhnih količinah kupiš v lekarni, a je nimajo v vsaki, pa še draga je. Po 500g jo prodajajo v DM-u, mislim, da je cena do 2 evrov.

krasivka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. avg 2014 11:15

Teja, jaz mislim da bi bilo ok. Saj razmerje je približno 3:1. Po mojih izkušnjah se mlečna čokolada obnaša zelo podobno kot bela. Mešanje bele in mlečne ne povzroča problemov, da pa eno tako čudovito kapučino barvo. Na tak način bo ganache primerno trd, da lahko z njim npr. prevlečeš torto in da ne bo preveč polzel. Čeprav če ga boš mazala na kremo in ne na biskvit( ne vem kaj pravi tvoj recept), bo polzel v vsakem primeru.

 

krasivka, to kar prodajajo v dm ni glukozni sirup o katerem je tukaj govora. Tam imajo grozdni sladkor(Traubenzucker), v kristalni obliki z dodanimi vitamini in še čim. Pa fruktozo tudi, ampak nič od tega ni naš glukozni sirup.

Vesnuska

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

21. avg 2014 12:10

Hvala. Ta čokoladni preliv je namenjen za preliv celotne torte (se pravi končni videz torte).

tej_a

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. avg 2014 12:33

Upam, da bo uspelo. Nasploh jaz zelo nerada celo torto premašem s čokolado, ker navadno ne izgleda posebej lepo, razen če je preliva zelo veliko in se nanaša neposredno na biskvit, večinoma delam glazure le povrhu, razen pri Sacher torti.

Vesnuska

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. avg 2014 15:30

Vesnuska je napisal/a:

....

 krasivka, to kar prodajajo v dm ni glukozni sirup o katerem je tukaj govora. Tam imajo grozdni sladkor(Traubenzucker), v kristalni obliki z dodanimi vitamini in še čim. Pa fruktozo tudi, ampak nič od tega ni naš glukozni sirup.


Vesnuska

?? v receptu na prvi strani je omenjeno 40 g glukoze - zame je to v kristalinicni obliki

ce pa ze rabis sirup pa trdno kristalinicno glukozo raztopis v vodi: http://www.coolinarika.com/recept/857091/

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

22. avg 2014 10:45

Kolikor je meni znano je v slaščičarstvu vedno mišljen glukozni sirup. To kar prodajajo v DM je grozdni sladkor, kar je sicer res glukoza, vendar z dodanimi vitamini. Ne moreš narediti glukoznega sirupa iz tega, ker je za izdelavo le tega potreben poseben industrijski postopek(hidroliza škroba). Podobno, kot ne dobiš medu če zmešaš glukozo in fruktozo, pa čeprav med sestoji iz njiju.

Ne vem, naj se oglasi še kdo, ki ima morda več znanja na tem področju, vendar mislim, da pravega glukoznega sirupa sami ne moremo delati. Tvoj link prikazuje neke vrste ''ponarejen glukozni sirup''.

 

 

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti