Soseda

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 14. avg 2014 9:07 | ogledi: 13.500 | odgovori: 38

Pozdravljeni,

 

mogoče kdo ve - ali je sosedi dovoljeno slikati in snemati otroke pri igri na vrtu? Namreč ta soseda nas enostavno sovraži - pred časom me je hotela prijavit na občini v oddelku za okolje in prostor, ker sušim perilo na balkonu, seveda ni dosegla nič. Potem grem po solato na vrt, se dere in vpije iz balkona...dobimo obisk, se poovarjamo na terasi, namontira zvočnike na okna in vrti glasno glasbo... V torek se je sin (7 let) igral z žogo na vrtu, se je drla na njega.. včeraj sta se pa z nečakom (12 lt)  prav tako igrala, ju je pa snemala in slikala ter nekaj vpila na njiju. Nista ne vpila, ne delala nemira. Kam bi se obrnila za nasvet?

 

LP

 

 

P.S.: Ko pa ona dobi na obisk oz. počitnice svoje štiri vnuke, je pa dretja in vpitja na pretek, sem jaz tiho in jih pustim na miru. 

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

14. avg 2014 9:13

Ne. To je nedovoljen poseg v zasebnost, policija ima ustrezne ukrepe za to.

Drejček

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. avg 2014 10:06

Na tvojem mestu bi se najprej pogovoril z njo v čem je sploh elementarni problem, ker očitno obstaja. 

hedonist

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. avg 2014 10:28

Z bedaki se pameten človek ne ukvarja - če se spopadeš z njimi, te spravijo na svoj nivo, tam so pa boljši od tebe. Tako zgubiš bitko in še svoj ugled. Moj nasvet je - ignoriraj. Bedaka najbolj prizadeneš, če ga ne "opaziš". Enako nauči otroke.

Lisa

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. avg 2014 10:37

Vsi "pametni" ljudje, ki tukaj pametujete, mogoce bi bilo pametno slisati tudi plat bedakov.

Commis débarrasseur

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. avg 2014 11:18

špela 100, ena od " bedakinj " tu gor, bi ti svetovala, nikoli se ne pusti :

Tvoje življenje, je tvoje, samo od tebe je odvisno, kako si ga boš postlala, minevajo tedni in leta, da to spoznaš, ampak, ko dozoriš, ni sile, ki bi te lahko premaknila v boju za tvoje, zase... drži se punca...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. avg 2014 11:30

V sosedskih sporih se običajno zelo splaša slišati obe strani.

Sonja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

14. avg 2014 12:39

Pozdravljena Špela, preseneti jo in jo povabi na kavo,pogovori se z njo na prijazen način in mogoče bosta vzpostavili prijazen dialog,lahko da ji je samo dolgčas,poskusi. Lepa beseda,lepo mesto najde.

 

 

 



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 14. 2014 12:42

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. avg 2014 13:20

Vsak pogled v življenju ima svoj zorni kot, premalokrat pa se zavemo, kako hitro lahko pride trenutek, ki vse spremeni... živi za danes, ne obremenjuj se, kaj bo jutri

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. avg 2014 14:25

Težko bo šlo brez težav.

Predlagam, da vzameš nekaj, kar bi lahko zgledalo kot kamera in jo posnemeš, medtem ko ordinira. Večkrat pripomni, da je vse posneto. Mogoče bo mir.

Glede fotografirana pa pojdi na policijo in ji povej, da naj ji to prepovejo. Tudi glasne zvočnike. Obisk policije jo utegne strezniti.

Sicer pa: poklicati takoj, ko vas bo vznemirjala. Ko policija napiše globo, je druga pesem.

Nekako poznam ta tip ljudi, ki živi tudi v naši ulici. Ne neha in ne neha. 

 

 

F r i n a

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

14. avg 2014 14:41

Jaz bi jo prijavila, ker slika otroke. Sicer bi ignorirala njeno obnašanje, se probala mogoče sicer pogovorit, ampak ko se gre pa za otroke in jihovo zasebnost, pa ne bi popuščala.

 

Sem imela enega takega soseda... oziroma več. Ukvarjam se z glasbo, igram en klasičen inštrument, v simfoničnem orkestru in sem mogla vadit... Sosed me je hotel zaradi tega tožit, sem si prebrala vse pravilnike, pa ne samo to, sem pazila da je v času nekje do šeste zvečer, še to ne... Mi je začel nagajat, da je vsakih nabijal harmoniko in to radio do konca... Prijazno sme mu rekla, da obstajajo čepki za ušesa, sam je razumel kot žalitev. Na srečo zdaj ne živim več v bloku :) Enkrat smo vstali zjutraj ob pol petih, nekaj mlajših, in smo šli skidat cel parking snega.. In so nam tastari zasuli parkinge nazaj, ker jim ni pasalo mesto, kamor smo naložili sneg... Če jim ni pasalo, zakaj niso skidali drugam, tako so bili pa ful nesramni... Pa nihče od nas ni bil konflikten po značaju, kvečjemu preveč prijazni ipd...

 

Sicer pa (Ok res da so otroci kdaj glasni, sam so pač otroci) eni v blokih znajo bit hudo žleht do otrok... Pri nas so sosedo prijavili, da neprimerno dela z otrokom, ko se ji je dojenček jokal, star 3 tedne. Je medicinska sestra in so urejena familija. Potem so pa dali odstranit gugalnico, ker jih je motilo, da bi imeli otroci plac za igro...

xxs

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti