Čokolešnik recepti

melischa  

član od: 12.8.2014

sporočila: 1

tema odprta - 12. avg 2014 14:55 | ogledi: 5.176 | odgovori: 5

Za rojstnodnevno presenečenje bi rada spekla nekaj z okusom čokolešnika.V bazi sem našla samo čokolešnik muffine. Ve kdo še za kak recept? Mogoče za torto? Ni nujno da je iz čokolešnika, rada bi vsaj podoben okus.

Hvala za pomoč :)

melischa

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

12. avg 2014 15:09

Del moke zamenjaš s čokolešnikom/mletimi praženimi lešniki, dodaš ga tudi v kremo oz. narediš lešnikovo kremo itd.

Life is war against boredom~

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. avg 2014 16:56

Za kremo uporabi nugat, del ga lahko dodaš tudi v testo za torto.

mamamia

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

12. avg 2014 19:25

Hm, jaz se spomnim, da sem enkrat pred leti naredila kremo za torto ali pecivo, ne spomnim se več kaj je bilo, iz karamelina. Ne spomnim se več točno, kako, ampak na prvo žogo bi rekla, da sem verjetno naredila karamelino in ga vmešala v stepeno smetano - nekaj v tem smislu, vsekakor je bilo dobro Za čokolešnikast okus bi tudi jaz kombinirala z nugatom in/ali praženimi lešniki.

Ah, karamelino...

Kalpana

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

12. avg 2014 19:47

Krema iz mlečne kreme in keksolina,preverjeno dobra..ti samo zamenjaj keksolino z čokolešnikom.

7,5 dl mleka

10 dag sladkorja

1 strok vanilije

7 dag škroba

5 dl smetane

čokolešnik

 

Vanilijev strok prerežemo na pol, iz njega poberemo semena in jih damo v mleko skupaj s strokom ter zavremo. Škrobno moko in sladkor zmešamo ter dodamo precejeno vrelo mleko. Vse skupaj kuhamo še 3-4 minut,na koncu dodamo čokolešnik.Kremo ohladimo in ji dodamo stepeno smetano.Krema je izgotovljena.

Kremo sem delala iz keksolina in je imela en dober piškotek okus,verjamem ,da z čokolešnikom bo ravno tako dobra.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 12. 2014 19:51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. avg 2014 12:58

Čokolino, rižolino, karamelino, keksolino, frutolino .... hehe, to sem imela vedno doma, sin je to na flaško pil, sladkano z jušno žlico sladkorja na eno stekleničko, drugače mu ni teknilo (po večerji seveda, že v posteljici, pa zjutraj enako še preden je vstal, torej pred zajtrkom ...). To so bili časi.

Pa čokolešnik je bil zelo, zelo dober ...

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti