Nakupi cvetace

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 5. apr 2004 14:28 | ogledi: 2.389 | odgovori: 7

Pozdravljeni, ali se tudi vam dogaja, da ko zelite kupiti cvetaco(npr. pri najboljsem sosedu) je le ta(ze) zavita v prozorno folijo, in to s celo goro ogabnih listov in kilogramskim olesenelim steblom, ki nikakor ni za uzivanje, seveda pa vse placamo, saj ta cvetaca s takim steblom tezka se 1x vec.

Vcasih sem redno cistila mojo nabavljeno cvetaco v trgovini (potrgala sem tiste liste in tmanjsala steblo), pa ste to verjetno delali tudi vi in so nas sedaj zafrknili z ovijanjem v folijo-torej kupi s steblom vred in ne trgaj listov ze v trgovini!

ANJA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. apr 2004 15:14

Tudi meni se to zdi naravnost oderuško!!! Ker je odpadkov na koncu koncev kar dosti... Sem pa opazila, da če imajo kake super akcije, se pravi znižanja, je zelenja okoli cvetače ogromno; pa sploh, zakaj bi mi kot potrošniki morali to čistiti v trgovini? Halo? Sicer pa, saj veš kako je pri nas v trgovinah, saj smo še daleč od kake EU. Mene še bolj moti, ker moramo plačevati vrečke, one majhne so itak tako zanič, da se takoj strgajo... Lp, lidka lidka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. apr 2004 15:28

Kakšna vam je pa cvetača pri branjevki na tržnici? Saj one tudi ne pustijo odtrgati liste. Kar se pa tiče EU, zdi se mi da ta naša cvetača pri "Dobrem sosedu" pride iz istih krajev, kot tista v EU. Ja pa ja, jaz bi tudi samo cvetove. Ne se jeziti... Mene najbolj jezi, ko pridejo češnje. Rastejo 60 km stran, pa so tako tako strašansko drage. Pozdravček!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. apr 2004 15:30

V naši trgovini je tudi okoli zavite cvetače listje kolikor-toliko porezano, stebla pa sploh ni. Saj ne, da bi zagovarjala trgovce, ampak-ali banane in pomaranče tudi olupite, predno jih kupite? LP cervus

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

5. apr 2004 15:49

Cvetačne liste in steblo, če ni preveč leseno, lahko porabiš za zelenjavno juho.Saj ni treba metat stran!? sasa

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. apr 2004 18:25

Jaz pa mojemu zelenjavarju sploh ne pustim potrgat listov, čeprav se vedno ponudi, da bi to storil. Imamo namreč radi cvetačo v solati, prav najtrši del gre v govejo juho, če sploh kaj ostane pa v zelenjavno juho. Res pa je, da v drugih primerih ni možnosti izbire. Mene pa bolj moti solata v vrečkah, ki je dobesedno utopljena v vodi. Poškropljena z vodo naj bi preprečilo njeno uvelost, njena namočenost pa res poveča njeno težo.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. apr 2004 14:07

Ja tudi jaz porabim vecji del cvetace, samo olesenelo steblo in tiste mocne zilave liste pa ne. ANJA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2004 14:36

Se strinjam, listki niso neuporabni, ampak včasih res prodajajo liste in olesenelo steblo, kot je rekla Anja, s cvetačo... Kaj čmo, potem se sami odločimo za uspešen nakup, ne? lp, lidka lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti