Nakupi cvetace

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 5. apr 2004 14:27 | ogledi: 2.722 | odgovori: 12

Pozdravljeni, ali se tudi vam dogaja, da ko zelite kupiti cvetaco(npr. pri najboljsem sosedu) je le ta(ze) zavita v prozorno folijo, in to s celo goro ogabnih listov in kilogramskim olesenelim steblom, ki nikakor ni za uzivanje, seveda pa vse placamo, saj ta cvetaca s takim steblom tezka se 1x vec.

Vcasih sem redno cistila mojo nabavljeno cvetaco v trgovini (potrgala sem tiste liste in tmanjsala steblo), pa ste to verjetno delali tudi vi in so nas sedaj zafrknili z ovijanjem v folijo-torej kupi s steblom vred in ne trgaj listov ze v trgovini!

ANJA

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. apr 2004 17:54

Te moram razocarati. Tega ne pocnem. Saj tudi pomaranc ne olupim v trgovini, ampak doma.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

7. apr 2004 17:11

Res je, tako je. Tudi jaz nikoli nisem lupila cvetače v trgovini, vzela sem v zakup. Res pa je, da sem med ponujenimi cvetačami poskušala izbrati tisto z manj kocena. Podobno izbiramo limone s tanjšo lupino, če jih nabiramo sami, ali ne?

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

7. apr 2004 17:15

In sedaj vidim, da odgovarjamo na dva posta... Pomota.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. apr 2004 21:24

Ja Fani tocno tako, jaz prav prebiram tam med zelenjavo..... ANJA

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

8. apr 2004 15:48

Mislim da so ta trganja in probavanja v trgovini prišla do vseh skrajnosti. Med čebulo so sami olupki med solato polno listov. Je pa zanimivo, da zdaj ko je velika noč ne dobiš niti ene rdeče čebule z olupkom. Vse so potrgane do golega. In zadnjič sem videla eno gospo, ki je poizkusila kakšno je zelje, ki je bilo pakirano v ličnih lončkih. Mislim, da je po mojem predavanju to storila zadnjič. Nazadnje boste res že banane in pomaranče lupili v trgovini. Pri cvetači pa jaz uporabim ravno tako skoraj vso steblo, listi pri cvetači so pa nekaj najboljšega. Draga Anja, če bi te jaz videla v trgovini bi vam namenila grd pogled in ne odobravanja kot ga zahtevaš s tem tvojim pisanjem. Se čisto strinjam z Rebeko. Suzi

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

8. apr 2004 16:54

ja najbolje je da banano ali pomarančo poješ v trgovini , pa potem daš stehtat sam olupek Dušan

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

8. apr 2004 17:04

Se popolnoma strinjam s Suzano, tudi meni je to zelo grdo, ko vidim, da nekateri vse trgajo in nabirajo in čistijo, pa še barantali bi, če bi imeli možnost in se mi taki ljudje prav upirajo. Žal nismo vsi enaki, kot pri vsaki stvari. Mogoče ste vi mlajši, ampak dobro se spominjam časov, ko je primanjkovalo praška. Prava anarhija. Po 3x, 4x so na dan hodili po prašek, vsi, ki smo bili dopoldan v službi pa smo ostali z dolgimi nosovi in brez praška, da ne govorim o času vojne za Slovenijo. Trgovine so bile tako izropane, kot da je konec sveta, v kleteh pa zaloge za tri leta. V kriznih časih se taki ljudje šele razkrijejo, pa še sram jih ni nič. Ps. Pa še cvetače niso imeli časa skubiti! sasa Sporočilo je spremenil(a) coco chanel dne 08. apr 2004 17:11:40

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

8. apr 2004 20:40

To je naravnost ogabno, kaj nekateri počnejo v trgovini! NIKOL ne bom pozabu kaj se je recimo dogajalo v Leclercu malo po njegovem odprtju (kak mesec po odprtju). Imeli so namreč solato, mislm da po manj kot polovični ceni, kot se je takrat nasploh drugje prodajala. To je bil tak SVINJAK (DOBESEDNO!), da nebi jedel tiste solate, če bi mi jo podarili in mi plačali da bi jo jedel! Tista solata (prebrani ostanki) je dobesedno ležala 2-3 metre stran od kupa kjer je bila naložena! Pa je bila na začetku popolnoma lepa solata, v 3h urah so jo razgrebli da je bilo joj! Mislm da so čistilci s tistimi stroji z metlami dobesedno vsakih 5 minut okol dežural. FUJ!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. apr 2004 22:34

Suzana, moram reči, da me jezi ker prodajajo cvetačo s polkilskim olesenelim steblom, ki bi ga lahko odrezali stran, zato odtrgam to stran, če se da in vržem v koš(NIKOLI MED ZELENJAVO) in ne zahtevam odobravanja s tem kar pišem vendar želim samo povedat, da je zelenjava že tako predraga, zato nikakor ne bom plačevala za 5 kil cvetače, če je od te uporabna samo kila(namerno pretiravam v orisu kilogramov). Kaj in kako delajo drugi, me ne zanima in jih tudi ne oštevam, ker so za to tam prodajalke, v večjih centrih celo varnostniki, ki marsikomu povejo kakšno krepko. Žal so časi taki, da za svoj denar želimo čim več. Predvsem pa kvaliteto. Zakaj pa potem banane ne kupimo še s celo palmino vejo zraven???? ANJA

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

9. apr 2004 8:28

anja, očitno hodiš v zelo čudno trgovino takega stebla in gore ogabnih listov jaz in moji bližnji še nismo nikoli zaznali, torej je to problem samo tvoje trgovine in pač ne kupuj več cvetače (ali česarkoli) tam ps tudi jaz hodim v najboljše sosede, da ne bo pomote

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti