Bučke

_mala_  

član od: 12.8.2011

sporočila: 8

tema odprta - 1. avg 2014 20:52 | ogledi: 9.835 | odgovori: 5

Pozdravljene, 

letos so nam na vrtu zrasle takšne bučke...

Pregledala sem kulinariko in splet, pa še vedno nisem sigurna katera vrsta so in kako vse jih lahko pripravim. 

Najbolj pa me zanima, kako lahko vem, kdaj je bučka res zrela... Po vseh opisih naj bi bila notranjost bogato oranžna, nekaj dni nazaj sem prepolovila eno in je bila tako v zunanjosti kot notranjosti rumena, notranjost pa daleč od bogate teksture. Mogoče še ni dovolj dozorela?

Mislila sem jo uporabiti za kakšen bučni pire, uporabiti za kakšne juhe, enolončnice... Še kakšen način priprave, ki vam je všeč, kakšen dodaten nasvet?

Se iz te bučke lahko skuha kompot ali je to kakšna druga vrsta?

Hvala vsem za nasvete!!!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. avg 2014 21:00

To je jesenska buča, hokaido - ki niti slučajno še ni zrela. Zrela bo, ko bo pecelj povsem suh, na tvoji je pa še povsem zelen, sočen. Sicer jo lahko uporabiš, ampak po moje nima smisla, saj okusa še nima. A poletnih bučk pa nimaš nič?

Lisa

_mala_  

član od: 12.8.2011

sporočila: 8

1. avg 2014 21:03

Lisa hvala... sem jo pustila odležati nekaj dni (prej je bila še rumena), potem pa se mi je zdelo to nekako to.

Se pravi, bi jo mogla pustiti na vrtu toliko časa, da se pecelj posuši ali jo lahko utrgam in samo pustim nekaj časa na sobni temperaturi (sem brala, da jih tudi puščajo cele in jih rabijo tekom zime).

Imamo zelene podolgovate, te se porabljajo in shranjujejo na veliko, s temi se pa še malo ne znajdemo :)...

_mala_

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. avg 2014 22:28

_mala_, vidim, da si nova.

Pod mojim imenom je v bazi  precej receptov, za katere rabiš tele "zimske" buče, kot jim jaz rada rečem. Iz njih pripravljam vse, od "pire krompirja", do Creme brulee, pite, rolade, flane, cheesecakes...Ni na ni. 

Morska medvedka je dala v bazo recept za odlično juho. 

Enkrat sem nekje jedla kremno juho iz buč, koruze, svežega koriandra in kokosovega mleka (nesladkega), ki je postala naša najljubša bučna juha. Jaz jo delalam po okusu oz. spominu , prepričana pa sem, da recept plava kje po internetu, če te zanima. 

 

Vanja

_mala_  

član od: 12.8.2011

sporočila: 8

1. avg 2014 23:07

Vanja zdravo, 

spremljam forum že dolgo, ampak sem zaenkrat vedno vse našla in nisem postavljala vprašanj.

Receptov imam tudi že kar nekaj shranjenih, ampak nisem bila sigurna ali je to prava vrsta buče, malce me je zmedla tudi njena zrelost, saj je na zunaj izgledala zrela, znotraj pa čisto drugače.

Iz katerih bučk pa se dela kompot?

_mala_

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. avg 2014 23:56

Jaz kompotov in teh zadev ne delam... dobi se pa neke vrste marmelada, ki seji reče pumpkin butter in z maslom nič skupnega. Menda naj se ga ne bi delalo na zalogo. Informacije zakaj, najdeš na netu.

Karkoli boš kuhala bo moralo biti začinjeno, ker buča sama po sebi, razen če je pečena kot krompir, nima posrečenega okusa.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti