Šampinjoni - zamrznjeni???

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

tema odprta - 5. apr 2004 13:49 | ogledi: 10.195 | odgovori: 4

Lep pozdrav!

Zanima me, če ima kdo izkušnje z zamrzovanjem šampinjonov? Na kakšen način (blanširane, surove ...) jih zamrznite in kako jih potem uporabite?

Sem dala zamrznit surove in sem jih potem hotela uporabit, pa so bili, ko so se odtajali, črni!!??

Hvala!!!

Noel

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. apr 2004 14:26

V zmrzovalniku imam vedno na voljo šampinjone. Ko pridem iz trgovine šampinjončke takoj operem pod tekočo voko, z nožem postrugam, če je kaj za stran in jih zložim na kuhinjsko krpo. Takoj jih začnem rezati - večje na kolobarje, manjše samo na polovico. Dam v vrečko, dobro zavijem in dam v zmrzovalnik. Ko jih potrebujem, vazmem iz zmrzovalnika, koliko pač rabim, in dam takoj v posodo, kjer kuham. NITI SLUČAJNO NE ODTAJAJj. Uporabljam jih za vse možno - omake, juhe, samostojno na čebuli... Črni so ti bili, ker si jih odtajala, pa sigurno še vodeni, ljigavi... Pozdravček!

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

5. apr 2004 14:36

HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Noel

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

6. apr 2004 18:47

Dragička. Tudi jaz jih dam v zmrzovalnik na tak način kot ti...in je čisto ok! Nada

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

6. apr 2004 21:41

Čim bolj sveže v zmrzovalnik in ko rabiš direkt v lonec. Sycia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti