Surovo mleko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. jul 2014 19:48

Takole je gotovo OK. Sicer pa priporočajo, da se mleko segreje vsaj na 80p stopinj, ohladi do 43 stopinj in doda jogurt. Tako uničimo bakterije, ki niso jogurtove, so pa prisotne v mleku.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. jul 2014 9:09

Še en prktični nasvet, če ne maraš kislega - prej poskusi jogurt, s katerim cepiš mleko: če je kisel, bo tudi tvoj jogurt kisel.

Sonja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. avg 2014 5:23

Ne vem sicer, kaj danes otroci odnesejo od šolskega pouka, a "ko smo bili še mi mladi" se je tako preproste reči enostavno preizkušalo doma, če nismo vedeli "kaj bo ratalo, če bo ratalo". Butalski kovač je rekel "če bo špičašto bo kramp, če bo oglato, bo lopata" in ni čakal in je pridno koval

Če skodelico svežega surovega (seveda nepasteriziranega in nehomogeniziranega) mleka pustiš na sobni temperaturi in opazuješ, kaj se bo v 24 urah zgodilo, nimaš kaj izgubiti, vegetar. Ne rabiš googla, samo domače mleko in en dan.
Dobil boš kislo mleko s plastjo (kisle) smetane na vrhu. In če boš naslednji dan dodal žličko tega kislega mleka v novo skodelico svežega surovega mleka, se bo to skisalo še malo hitreje. "Simpl kot pasulj" oz. kot kislo mleko 

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti