Rostfrei, aluminij skodelice

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

tema odprta - 22. jul 2014 14:16 | ogledi: 7.919 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

 

zanima me, če kdo ve, kje bi lahko kupila oz. če je sploh možno kupit rostfrei ali aliminijaste skodelice. Ne iščem takšnih, kot se jih je (oz. se jih verjetno še) uporabljalo v šolah, ampak da bi bile po obliki podobne keramičnim oz. steklenim z ročaji (pokončne, z vsaj 2 dcl prostornine).

 

Nikjer ne najdem teh skodelic in ne vem, če jih sploh kdo izdeluje. Vem, da jih ima sicer Zepter, ampak pri njih je to enostavno predrago za moj žep.

 

Iščem jih za darilo. Če kdo ve, kje bi jih lahko kupila oz če bi jih kje naredili, hvala za vsakršno informacijo.

 

Lep pozdrav!

anka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

22. jul 2014 16:31

Anka,lepo pozdravljena,mogoče ti bo tole kaj v pomoč:

http://www.alpeks.si/

 

Lep pozdrav.

mopsika

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. jul 2014 17:06

morda jih ima krek?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

22. jul 2014 18:24

V Krek sem klicala, pa imajo samo tiste šolske.

V Alpeks bom pa jutri ponovno klicala, danes sem bila prepozna. Nisem jih pa našla med ponujenimi artikli v spletni trgovini.

Hvala!

anka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. jul 2014 8:54

No tega glede aluminija pa nisem vedela, ja človek se skoz oči.

Tale skodelica, katere link si mi dala, je pa zakon, res! Hvala hvalaaaa!  Mislim da bom kar te kupila! Jupi! Hvala za pomoč!

anka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. jul 2014 12:31

Hvala za link!

Če povem po pravici, so ti lončki fajn za kuhat, ampak niso pa prijetni za pitje iz njega zaradi širokega in še zavihanega roba.

anka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. jul 2014 12:54

Ah, pa saj to so tisti emajlirani lončki, ob katerih smo zrasli! Že mogoče, da obstajajo boljše stvari, ampak njihova nostalgična vrednost je pa neprecenljiva....

Mimogrede, na praškem letališču prodajajo emajlirane krožnike, take, iz katerih smo jedli v otroškem vrtcu, pa 20 € kos!

Sonja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. jul 2014 13:30

Ja, če bi njej bili všeč ti emajlirani lončki za pitje iz njih (vsakodnevna uporaba namesto steklenih kozarcev), potem bi jih predvidevam že uporabljala. Ravno tako tiste šolske.

Ne morem gledat zgolj na nostalgiko, ampak na to, da bo podarjeno z užitkom in lepim spominom uporabljeno :).

 

Ideja nakupa na praškem letališču ni slaba, sploh ko povežem s tem, da bi potovala z letalom. Ampak mogoče kdaj v prihodnosti, če bodo sredstva omogočala :).

anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti