Kje kupiti polnozrnate tortilje?

VELIKI UM  

član od: 18.7.2014

sporočila: 10

tema odprta - 18. jul 2014 11:51 | ogledi: 9.075 | odgovori: 9

Nekaj časa sem jih kupoval v spar-u in bile so odlične, ne morem pa razumeti zakaj jih tam več ne prodajajo. No v drugih večjih trgovinah jih tudi ne morem najti, zato prosim če mi kdo pove če jih je sploh še kje v sloveniji možno kupiti?

VELIKI UM

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jul 2014 15:57

Razlog je verjetno povsem preprost. Ljudje jih niso kupovali.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jul 2014 17:21

zzak1977 je napisal/a:

Razlog je verjetno povsem preprost. Ljudje jih niso kupovali.



Commis débarrasseur

 

Na to sem tudi jaz pomislila.

Sicer se pa trotilje zlahka doma naredijo.

mamamia

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

18. jul 2014 18:34

Nekaj časa nazaj so jih imeli v Mehiškem tednu v Lidlu. Sam so na žalost vse hitro razprodali. Jaz sem si jih takrat naredil zalogo, ker jih v službi ne morem pečt, te pa lahko samo pogrejem.

DBpek http://www.easy-recepti.com

VELIKI UM  

član od: 18.7.2014

sporočila: 10

18. jul 2014 20:18

Že že vendar se mi zdi čudno saj so bolj zdrave in celo še boljše od navadnih (katerih je btw v sparu najmanj 5 različnih vrst). Toliko drage pa spet niso bile. Pa še velike so bile, ker v te ki se jih zdaj prodaja se ne da not skoraj nič stlačiti. Ja doma narejene so bolj zdrave, ampak pri nas veliko slabše (nismo ravno strokovnjaki v kuhanju) in jaz med letom nimam časa še to pripravljat saj sem študent. To je res neverjetno da se jih v sloveniji sploh ne da dobiti.

VELIKI UM

VELIKI UM  

član od: 18.7.2014

sporočila: 10

18. jul 2014 20:22

Aja če ne v sploveniji pa če mogoče kdo ve kje se jih bi v trstu na fernetičah ali v obcini dalo dobiti naj prosim pove.

VELIKI UM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2014 20:43

Veliki um, za začetek uporabi kakšno veliko začetnico, pa kakšno vejico, vsaj pred ki postavi. Potem boš morda še koga prepričal, da v času, ki ti med študijem ostaja, ne utegneš speči polnozrnatih tortilj, imaš pa čas it ponje čez bivšo mejo. Ne vem sicer, v kateri občini bi prodajali tortilje. Da nisi morda mislil Opčin?

rimljanka

VELIKI UM  

član od: 18.7.2014

sporočila: 10

18. jul 2014 23:05

Tisto mesto čez mejo zraven Sežane (Opčine je menda v slovenščini), tja gre mama ko gre delat, pa jih lahko tam kupi. Ja žal sem hodil v Slovensko srednjo šolo ;)

Časa pa je žal res bolj malo, že to leto ga ni bilo prav veliko, naslednje pa se nameravam bolj resno ukvarjat s športom, pa fakulteta je takšna da ponuca kar nekaj časa.

VELIKI UM

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jul 2014 10:42

Lahko da so polnozrnate bolj zdrave, ampak meni so boljše one druge.  In s trotiljami ni veliko dela. En večer malo podaljšaš, jih narediš na zalogo in je zadeva rešena. Saj pa je to le malo gnetenja testa, potem itak počiva in vmes recimo oddelaš malo slovenščine, potem oblikuješ kroglice, jih sploščiš in potem pečeš. V dveh urah imaš zgnetenih, vzhajanih in pečenih 50 tortilj. Z dobro organizacijo gre vse. Veš, je tako VELIKI UM, da kdor hoče, najde pot, kdor noče, pa najde izgovor. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti