Embalaža za torto

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2014 10:38

tej_a je napisal/a:

Rabim za prevoz od Mb. do Lj.



tej_a

 

Čakaj malo, pa daj malo premisli zadevo do konca, por dios.... V soboto bo temperatura precej poletna in ti kaniš precej visoko torto z večjim premerom peljati iz MB do LJ in to v embalaži za enkratno uporabo in msiliš, da bo stvar zdržala obliko? C'mon. It will not happen.

Drugače pa je, če daš zadevo v oglato posodo za transport kolačev, pa notri precej hladilnih teles in zadevo pokriješ z alufolijo in daš v prtljažnik. In potem na lokaciji vse skupaj preložiš v neko kartonasto zadevo, ki jih pa imajo v vsaki slaščičani.

Vendelina jr.

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

17. jul 2014 11:02

Ja kje pa naj dobim oglato posodo za transport kolačev? Pa torta bo prišla v Lj. nekje do pol osme ure zjutraj tako, da ne bo še tako vroče.

tej_a

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

17. jul 2014 11:03

Kot je Vendelina jr. napisala, bo v soboto težka.

Ker tudi sam nisem imel posode za transport, sem podobno improviziral s kartonasto škatlo. Celo notranjost ovil v alu folijo, na vse stene nalepil vložke za hladilno torto (8 komadov), pladenj fiksiral na dno z ježkom (www.hedgie.net) in potem še zunanjost ovil v alu folijo, pa je šel transport čez iz LJ na Ptuj brez problema.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

17. jul 2014 11:47

Jst sem ene 10 let nazaj poleti - takratni avto mojih staršev (bila še študentka) ni imel klime, improvizirala tako, da sem prepeljala torto iz CE v LJ v prekucnjeni hladilni torbi  - hladilna torba položena vodoravno, s pingvinčki okoli, vse skupaj v kartonati škatli, na tleh v prtljažniku. Torta na podstavku. NIč narobe, torta povsem nepoškodovana, okrog 2 popoldan, ko je bilo precej vroče. Torba je bila precej velika, družinskega formata (mislim da giostyle).

Saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2014 19:27

Ay, por dios, tej-a, povsod kjer prodajajo okrogle zvonaste posode za hrambo, prodajajo tudi oglate posode za kolače.....pa ni to neka raketna znanost.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. jul 2014 21:12

Po moje se da reč sposodit v kakšni slaščičarni. Sicer bi jaz kombinirala s kartonsko škatlo, za ziher bi morda torto dokončala v Lj, seveda če je to izvedljivo.

 

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

18. jul 2014 16:47

Jaz sem nekega julija prepeljala 5 delno poročno torto iz Krasa v Svinjsko dolino tako, da je bila sicer razstavljena, v prtljažniku, s podrtimi stoli in klimo na močno. Sem se morala kar malo bolj obleči, sicer se nisem prehladila. Sicer pa sem večkrat torte vozila na razne kraje-kot darilo. Gledam, da če je to poleti jo oblečem v tičino, ali pa gledam, da naredim kuhane kreme z želatino. Taka torta se kar obnese. In v 1.uri se nima kaj zgodit, če le ni močno mokra, da bi razpadla ali, da ima zelo mehko kremo.

Upam, da boš uspešno prepeljala.

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jul 2014 9:12

Ugotavljam, da imam veliko srečo v življenju, ker je doslej moj najdaljši transport torte potekal od kuhinje do jedilnice v dnevni sobi, kakih šest metrov. Peš seveda. Pa še to je vedno torta v enem kosu, premera 26 cm.

Pravzaprav, sem pozabila, pred sedmimi leti sem torto velikosti oglatega pekača od pečice peljala 1,5 km, od doma do gostilne, kjer je mama praznovala 70 let. Na v bližnji slaščičarni sposojenem pladnju.

 

Je pa res, da je torta pri nas manj pomemben del dogajanja ob mizi. Ko so bili otroci majhni, so jih pa itak drugi delali in dostavljali, ker jaz raznih pokapolonic, Štrmpfov in avtomobilov res nisem bila pripravljena skupaj spravljat (itak bi bili neprepoznavni, moje ročne spretnosti za takšna oblikovanja so na nuli ...).

 

 

 

 

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. jul 2014 10:10

Sicer je nasvet že prepozen - pa vseeno.

Kartonska škatla v kateri je torta in še ena večja kartonska škatla - v vmesnem prostoru pa pingvinčki. Torta mora biti seveda dobro ohlajena, kar zame pomeni, da je prenočila v hladilniku na max nizki temperaturi in če bo transport v zgodnjih jutranjih urah, hladen avtomobil in ves čas prižgana klima, potem po moje ni panike.

Po moje, pa se je potrebnop izogibati preveč mehkih in maslenih krem, ter biti previden pri vlaženju bikvita. Tudi jaz bi to delala s kuhano kremo in uporablaja želatino, ki kremo nekoliko bolj fiksira. Seveda pa mora biti na cilju za torto zagotovljen prostor v hladilniku, kjer bo počakala do uporabe.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti