Plačilo potnih stroškov

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

18. jul 2014 11:04

Ja, ampak, da ne boš mislila, da ko boš preračunala dejansko porabljeno gorivo in s tem strošek in povrnitev stroška na podlagi kilometrine, da bo znesek enak. Žal te moram tukaj razočarati, ker bo tudi razlika precejšnja v znesku. Vsi avti ne trošijo enako. Verjami, da boš več tankala, kot dobila povrnjeno. Ampak neka linija mora biti določena kot meja. 

 

Sweetness Bakery

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

18. jul 2014 11:18

Glede pripravništva na Štajerskem koncu je bil zelo zelo velik problem zato mi ni preostalo druga, kot da se sedaj vozim v Kranj (in okolico pri kroženju - kjer pa tudi niso plačani nobeni stroški, samo to je že potem druga zgodba).

Nimam pa razloga, da bi pri njih ostala po teh 6 mescih in se vozila.

Žalostno je tudi to, da v naših koncih veliko lažje dobiš službo kot pripravništvo.


Bi se mi pa pa finančno popolnoma izšlo in nebi bilo nobenih težav, če bi dobila plačano po kilomtrini.



TP_Kuhar



Sporočilo je spremenil(a) TP_Kuhar dne 18. 2014 11:20

Sporočilo je spremenil(a) TP_Kuhar dne 18. 2014 11:22

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

18. jul 2014 12:22

Ja, no Potem se le probaj zmeniti lepo. Brez, da prideš najprej ven z zakoni in ... Hehe. Izgubiti nimaš ničesar. 

Pa srečno! :)

 

Sweetness Bakery

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

20. jul 2014 21:59

krijejo se stroški javnega prevoza v primeru, da je vaše prebivališče od najbližje postaje oddaljeno do 1 km; če je do postaje več kot 1km, se samo do avtobusne postaje obračuna kilometrina 0,18 €/km; potem pa so izjeme, ko se krije le kilometrina;

Imam pa v službi več primerov, ko računamo najugodnejšo varianto za zaposlene, in v mnogih primerih pride večji znesek, če gledamo avtobusno karto kot pa kilometrino; zanimivo... Verjetno pa je tako bolj za kratke razdalje....

Lakica

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. jul 2014 22:47

TP Kuhar - vse glede povrnitve stroškov prihoda na delo so ti moje predhodnice že razložile, tako da se ne bi ponavljala.

Me je pa zbodlo, ko praviš, da ni razloga, da bi službo po pripravništvu sprejela, saj se voziš 80 km daleč na delo (vsaj tako sem te razumela). Sama bi naredila tako, da bi "potrpela" še teh nekaj mesesecev, ki ti jih ostaja do konca pripravništva - veš delodajalci nič kaj radi ne vidijo, da jim nekdo, ki je pravkar pričel delati, išče napake in opozarja na neke nepravilnosti, ki pravzaprav niti niso tako nepravilne (odvisno od tolmačenja). Pozanimaj se tudi pri kakšni starejši sodelavki, ki je v podobnem položaju in je v ustavnovi zaposlena že več let, kako se njej obračunavajo potni stroški (tako, da boš vedela kakšna so hišna pravila).  Lahko si vesela, da plačano pripravništvo sploh imaš, veliko jih niti volonterskega ne more dobiti. Če ti bodo ponudili službo za naprej (pa naj bo za določen ali nedoločen čas), pa bi se takrat poskusila dogovoriti za način obračuna potnih stroškov prihoda na delo. Vsekakor pa ne bi začela svoje utemeljitve z naštevanjem zakonov in členov v njih ampak najprej lepo prijazno razloži v čem je težava.

Prav gotovo tudi razdalja 80 km ni majhna, kar pomeni dobro uro vožnje ob vseh mogočih in nemogočih urah in v vsakem vremenu - toda služba (če bo) je le služba in delovne izkušnje, ki jih boš pridobila tudi veliko štejejo, tako da dokler nimaš boljše možnosti, nikar ne izpusti te priložnosti iz rok. Danes delovne izkušnje veliko štejejo in te lahko pridobiš samo tako, da delaš, kar se da različna dela, ki jih lahko opravljaš s pridobljeno izobrazbo. Sicer pa premalo poznam tvoje razmere, da bi lahko sodila o pravilnosti tvoje odločitve. Samo malo v razmislek, preden se odločiš, kaj je zate najbolje.

Veliko sreče za naprej in lep pozdrav

tedyka

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

21. jul 2014 17:25

Kot sem že zapisala nimam razloga, da bi ostala pri njih, saj se mi služba obeta v domačem kraju; žal je tako da je na štajerskem zelo težko dobiti pripravništvo brez pravih vez. Zato sem tudi sprejela pripravništvo v tako oddaljenem kraju.

 

Sem se že pogovarjala s sodalvci in nekaterim se plača mesečna vozovnica, nekaterim se pa plača po kilometrini, kot kaže je vse stvar dogovora. 

 

Lp,

 

 

TP_Kuhar

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. jul 2014 17:55

A si "punčka" al "fantek"? To res nima velik zveze s potnimi stroški, a kaj hočeš, ženski firbec.

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. jul 2014 18:18

naor, jaz sem " punčka "

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. jul 2014 20:20

 

naor

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jul 2014 7:39

No, fajn, da se ti obeta potem služba, pripravništvo bo pa tako in tako hitro minilo. In pri nas nikoli niso pripravnikov kaj drugače obravnali kot redno zaposlene, pri vseh dodatkih, dokler se je delila še uspešnost, so jo dobivali oni, ker so itak imeli mizerne plače. No, zdaj ni več ne uspešnosti ne pripravnikov.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti