Kakšni polži in kako

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 13. jul 2014 22:44 | ogledi: 4.887 | odgovori: 6

Rad bi poskusil polže in ker na dolenjskem ne vem za nobeno restavracijo ki peče polže razmišljam da se jih lotim kar sam. Baje so dobri za podmazat sklepe. Pečene ali pa ocvrte bi. Najprej me zanima katera sorta polžev je to. Recept pa na kulinariki še vedno iščem.

vegetar

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jul 2014 22:58

Užitni polži (če govoriš o kopenskih) so v Sloveniji zavarovani, torej jih pusti pri miru. Mislim pa, da jih gojijo, poišči, brskalnik najde morje zadetkov. Tukaj, recimo.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. jul 2014 23:11

Kupi si zamrznjeve v Leclercu, so z zeliščnim maslom, daš v pečico in počakaš, da se spečejo. 

Sem polže že poskusila (včasih so jih imeli v gostilni Taverna v Jeruzalemu), a me ne ganejo preveč.

mamamia

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

14. jul 2014 8:42

Kot otrok sem v gozdu nabirala polže za neko italijansko restavracijo. Se ne spomnim več katero. V glavnem vse tiste s hiško. 

 

Obstaja en tak poseben pekač (izgleda kot za mini muffini), keramičen. Vanje se da meso polža ter zalije s tržaško omako (olivno olje, česen, ogromno peteršilja) ter po vrhu malo mlete paprike. Vse skupaj se speče v pečici. 

 

Meni in tudi našim otrokom, so na ta način pripravljeni polži odlični. Smo se skoraj stepli zanje. Jedli smo jih pa pred kratkim v Provansi. 

Sweetness Bakery

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

14. jul 2014 8:48

Kako slastna jed Swetness Bakery...tudi mi smi nabirali polže,potem jih je mož pripravil..odlični so bili,zdaj jih že nekaj časa nismo delali.Trenutno jih jih sestrična goji,eno malo "farmo"ima,ene posebne sorte ,bolj velike.

Ta pekač je pa nooro lep.

Aja,Vegatar..naredili smo jih cvrte..ti so bili trši..odlični pa v omaki..klasika,olje,česen,veliko pelatov,peteršilj na koncu polži,dušiš 20-30 minut in to je to.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 14. 2014 09:59

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. jul 2014 11:25

vegetar je napisal/a:

Rad bi poskusil polže in ker na dolenjskem ne vem za nobeno restavracijo ki peče polže....

vegetar

 

Leta nazaj sem jih prvič poskusila v restavraciji na Otočcu. Morda jih imajo še vedno v ponudbi. 

Tegale ne smeš vzeti čisto zares: poskusi z rdečimi španskimi  lazarji - ti niso zavarovani pa še hitro se jih nabere . Saj končno pa: polž kot polž, ne bi smelo biti prevelike razlike

Cila

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

14. jul 2014 19:47

Polžji golaž.

Za sklepe podmazat je pa avokado.

 

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti