Vanilijeva krema brez mleka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. jul 2014 18:53

Jaz tudi svetujem, da skuhaš puding na riževem/ovsenem/sojinem mleku. Naprimer: 5dl ''mleka'', 5 rumenjakov, 50g škroba (gustin), ščep soli, strok vanilije ali 1 burbon vanilin sladkor, 125 g sladkorja. Skuhaš kot vsako slaščičarsko kremo, ohladiš, nato pa lahko dodaš še stepeno smetano(nek nadomestek) ali maslo(čeprav poleti se mi zdijo maslene kreme še posebej obijajoče). Čeprav pomoje boljše, da ne dodaš nič.

Druga možnost(verjetno najboljša) je, da nerediš kremo za kremne rezine(le mleko zamenjaj z nadomestkom) se pravi, da dodaš stepene beljake v vročo kremo.

npr. http://www.kulinarika.net/recepti/6136/sladice/kremne-r

Nisem še kuhala teh krem z drugim mlekom kot kravjim, vendar mislim da ne bo neke razlike, ker rumenjaki dajo ogromno okusa in naredijo super konsistenco. Pazi edino pri sladkorju, ker so nekateri nadomestki mleka že sladkani, ne pa vsi.

Veliko sreče pri peki.

Vesnuska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. jul 2014 19:42

Za kremo za sadne torte lahko vzameš vanilijev jogurt in vanj zamešaš malo želatine pa pustiš, da se strdi. Drugače pa delaj kot običajno jajčno vanilijevo kremo, le da namesto mleka vzameš sojino, riževo ali, ovseno mleko, vse ostalo pa je enako.

Sonja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

12. jul 2014 20:50

Ker nasa punci ne sme mleka in mlecnih izdelkov, uporabljam za vanilijevo kremo kar rizevo mleko. Razlika v okusu je zanemarljiva.

ribica

Lupinica  

član od: 30.11.2013

sporočila: 51

12. jul 2014 23:14

Meni je puding s ovesovim mlekom dober.

Lupinica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. jul 2014 23:18

meni je že z manj mastnim mlekom drugačen, kaj šele z rastlinskim :S

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2014 9:33

V receptu za afrodiziačno torto je čisto lepo napisano, kako se naredi nobl vanilijeva krema. Okej, malo se hvalim.

Vendelina jr.

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

14. jul 2014 16:39

Že nekaj let ne uporabljam kravjega mleka v vseh klasičnih sladicah, ampak rastlinskega. Katero izberem, je odvisno od recepte, npr. kokosovo ima močan okus in če ni zraven kakšne "močnejše" sestavine, lahko ostane malce priokusa od kokosa. Sicer najbolj pogosto riževo, ovseno ali moje domače (ga naredim sama) mandljevo. Do sedaj ni niti eden opazil, da sem to zamenjala; niti ob zadnjih priložnosti - dveh rojstnih dnevih po 50 in 30 ljudi ;)

Titikaka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti