Schindele's mineralien

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

12. jul 2014 19:37

Takole je videti bazalt, ko je že nekaj časa na dežju in vetru - črn je pa "svež", neoksidiran. Bi zlobno rekli, da ga šindler prodaja že pošteno zarjavelega iz druge roke. Če ga fino zmelješ, dobiš točno takle svetlo rjavkast prašek, kot je na šindlerjevi sliki. Zakonodaja dovoli, da prodajaš vse, kar ni dokazano škodljivo za zdravje - in  kamenček ali dva na dan res nista, če sta dovolj majhna pa še dobro zmleta. Naj torej tekneta.

 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. jul 2014 20:22

Uuuuuu, nekaj zelooo podobnega je pa ob Balatonu, pogled za bogove! Pa na Drenovem griču tudi, če me spomin ne vara! Tist kamenček ali dva - to jedo tudi ,  ustavi se  v "mlinčku" - želodčku, da lažje "zmelje" zrnje, ki ga pojedo . Uh, zdej pa že fajn smetim - se opravičujem, no!

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

12. jul 2014 20:57

zzak1977 je napisal/a:

Imam ravno časa na pretek, pa sem prebrskal tele ekološke trgovine. Pa sem do sedaj mislil, da je pljučna pregrešno draga.



Commis débarrasseur

 

Pljučna je napol zastonj. Sicer pa namig za letošnji dopust: peloidno blato. Prodaja se 200 g po 10+ €, nakopljejo ti  ga otroci s svojimi lopatkami brez muke toliko, da imaš pokrit cel dopust pa še ti ostane. Je pa res, da malo zaudarja, ko ga sušiš (ampak že dobri stari Vespazijan je vedel, da denar ne smrdi).

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. jul 2014 21:49

Limnol, tih bod, kšeft mi kvariš!!! (ja, ja, danes nimam nič dela in cel dan visim na kulinariki)

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2014 19:18

zzak1977 je napisal/a:

Imam ravno časa na pretek, pa sem prebrskal tele ekološke trgovine. Pa sem do sedaj mislil, da je pljučna pregrešno draga.



Commis débarrasseur

 

Izjava leta, ali vsaj meseca!

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. jul 2014 20:03

Jaz sem pa bila danes po treh mesecih na tehtnici. Mislim, da bom namesto kosila, večerje in tistega vmes do nadaljnjega morala presedlati na šindelejeve praške po moje.

Sonja

Gika  

član od: 9.1.2010

sporočila: 3

13. jul 2014 22:10

Draga Syu, poznam zdravnico, ki je močno usmerjena k vsemu naravnemu in minerale nadvse priporoča. Tudi sama jih uživam.

Priporočam, da podajamo mnenje le o stvareh, ki jih poznamo ali ki jih pozna nekdo, ki mu zaupamo, kajti v nasprotnem primeru lahko delamo škodo.

Vsak svoj denar troši po svoje; nekdo si privošči pljučno (želim, da ve, od kod je), nekdo za isto vsoto raje kupi sadje, nekdo pa pač minerale... 

Vsem skupaj želim veliko zdravja, z minerali ali pljučno...

 

Gika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2014 23:22

Gika, zgrešila si bistvo, ko navajaš, naj podamo mnenje le o stvareh, ki jih poznamo;  punce so navedle DEJSTVA o teh mineralih, ne ugibanja. Po domače, zmleto kamenje, bogato z minerali,  naj jem? Seveda s kupom cenenih dodatkov.

 

To, kako ravnamo, je pa seveda stvar vsakega posameznika, in eni izberejo kamenje, drugi pa pljučn. Mimogrede, a ti veš, od kod je to kamenje? Ravno toliko veš, od kod je, kot jaz za pljučno ... Torej verjameva, kar nama rečejo.  In za to porabljamo denar. 

 

Kot je rekel naš dragi prijatelj, sicer budistični menih: če varjameš, pomaga. Tudu mleto kamenje. Pardon, minerali. 

 

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jul 2014 23:46

Gika je napisal/a:

Draga Syu, poznam zdravnico, ki je močno usmerjena k vsemu naravnemu in minerale nadvse priporoča. Tudi sama jih uživam.

Priporočam, da podajamo mnenje le o stvareh, ki jih poznamo ali ki jih pozna nekdo, ki mu zaupamo, kajti v nasprotnem primeru lahko delamo škodo.

In kaj, če je zdravnica, pa četudi usmerjena k vsemu naravnemu in priporoča minerale. Jih morda tudi prodaja? Vsaj jaz osebno bi bila zelo, zelo skeptična, če bi zdravnica kar vsakemu priporočala jemanje mineralov, vsaj v obliki tablet, praha,....nekega prehranskega dodatka torej. Vsi uživamo minerale, dobimo jih v hrani in pijači. In to je dovolj. Vsaj za moj pogled.

Ostalo je povedala že mamamia.

Še mimogrede: pred nekaj časa je bil izjemno moden koralni kalcij, takrat po mnenju gurujev jemanja tega dodatka nam brez njega ni bilo (pre)živeti. Zdaj očitno ni več v modi, zdaj smo na bolj "hard" varanti, na bazaltu.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. jul 2014 1:39

Eh, limonol me je nekaj omenjala, tako da je bilo dovolj o volni, o tistem, čigar je neko oddaljeno kraljestvo pa tudi ne bi. 

Koralni kalcij, bazalt ... saj se bodo guruji novodobnih odrešilnih sredstev pravi čas česa spomnili (ko zaloge prejšnjega poidejo). Kar naj. Mislim da je drejček enkrat rekel, da je naravnost krivično nekaterim denar v žepu pustit, in če se vrnem na pri stavek, smo zaokrožili.

 

Dejstva - ah, rimljanka, saj kot naravoslovec gotov veš, da če ne ne verjamejo, toliko slabše za dejstva ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti