Popotovanje bih, črna gora

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

14. jul 2014 14:47

 

Mamamia, si tole mislila? :) Jst bi šla z veseljem spet! :)

Saša

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. jul 2014 15:06

Sashika,

če si bila pred kratkim - v kakem stanju je zdaj stari Kotor? Ko sem bila jaz nazadnje tam, je bil še v ruševinah, pa me zanima, kakšen je zdaj.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jul 2014 15:10

Pa dolina TAre ...

 

Ja, Sashika, nekaj podobnega sem imela v mislih.

Ko sva se midva odpravila v ČG, bilo je leta 1984, nama je na neki stranski cesti odpovedal "pejek" - saj se spomnite tega avta, kajne? Fiat 126 ...

 

In tam, sredi ničesar, samo trava in nekaj kamenja, malo po cesti sem in tja, in potem tisti pogled ...

 

No, kmalu je prišel nek možakar mimo, pomagal nekaj okoli avta in "pejek" je znova krenil ...

 

Boka je pa legendarna, itak.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 14. 2014 15:16

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

14. jul 2014 15:19

Limnol, bila sem dve leti nazaj, zelo turistično vse skupaj (nič ruševin), kot v Benetkah se tudi v Kotorju vsakodenvno ustavljajo (po mojem prevelike) križarke. Morje presenetljivo super čisto (glede na količino plovil), ljudje zelo prijazni, bivala sva v vasici Prčanj, ene 3 km od Kotorja samega.

Saša

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

14. jul 2014 15:28

Morda jo proti Jajcu mahnete skozi Livanjsko polje, od zelenega se ti še sanja

Tudi narodni park Blidinje zna biti nekje okoli vašega itinerarija in še marsikaj, se mi pa teh 14 dni počasi zdi že nekam malo  za vse naše ideje

lp

 

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. jul 2014 18:17

Če boste šli skozi delto Neretve proti Mostarju, se obvezno ustavite in si poglejte potok Kravico s prekrasnimi lehnjakovimi slapovi; več jih je, do Kravice pridete po cesti Ljubuški - Čapljina. Pa tudi sama delta je vredna ogleda, saj česa takega pri nas nimamo. Gre za prelep naravni rezervat, če imate voljo in čas, se splača odpraviti na fotosafari in si potem privoščiti jeguje na žaru. Ali pa se date popeljati po Neretvi.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. jul 2014 18:41

Blagajeva tekija oz.vrela Bune so na slikah malce preveč disneyevska, v resnici je vse bolj umirjeno in, verjemi, lepše. Tam se usedeš, gledaš in gledaš in premišljuješ. Če imaš bujno domišljijo, lahko vidiš kakega plesočega derviša .

Slap Kravica je pa res fenomenalen, bili smo letos za prvega maja, vode je bilo toliko, kot v desetih letih prej ne. Samo, cesta je precej neoznačena, mi smo lutali po enem brezpotju (smo pač mal štorasti), potem smo pa le našli pravo pot. Nikakor ne smete skreniti z glavne ceste!

lp

cervus

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

14. jul 2014 18:54

Slap Kravica je tudi na najinem seznau za bližnjo prihodnost, sicer se pa ogrevava za eno (vsaj meni) malo znano detsinacijo na Balkanu - Deliblatska peščara, ima kdo izkušnje iz prve roke?

Hvala!

Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jul 2014 19:14

Aj, vrelo Bune je prečudovito ...

Sashika, žal sem o Deliblatski peščari samo poslušala, lahko pa koga povprašam ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti