Zvijanje potice

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

tema odprta - 3. apr 2004 20:30 | ogledi: 8.457 | odgovori: 14

Mogoče kdo pozna star način zvijanja potice, tako da se naredi nekakšen križ in se potem trikotniki zvijajo. Prosim za postopek, če ga kdo pozna.

LP Špela

Spela

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

7. apr 2004 16:58

Poglej na med.over.net (forum Prehrana), tam je Babi pisala o tem. Posti pod naslovom Za Babi... naprej pa ne vem. Pred kratkim. Lp Fani

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. apr 2004 22:32

Ta način sem našla v kuharski knjigi, vendar ne vem točnega naslova, mislim pa, da je Slovenske narodne jedi. Namreč, testo za potico zvaljaš v krog, sredino kroga (kar precej) pa prerežeš v obliki križa. Dobiš štiri trikotnike, ki jih skupaj drži obod kroga. Namažeš z nadevom, zvijati začneš od sredine kroga navzven (štirje trikotniki-začneš zvijati štirikrat). Ko trikotnike zviješ do konca prerezanega, zvijaš dalje, da dobiš en sam tanek štrukelj. Tega jaz na enem koncu prerežem in vse skupaj zvijem v okrogel model za potice. Ko je taka potica pečena, je zelo drobno pisana (v prerezu se v bistvu vidi več štrukljev). LP cervus

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

8. apr 2004 5:18

Ni mi povsem jasno -ko trikotnike zvijemo do konca prerezanega , zvijemo dalje ,kako dalje? - da dobimo en sam štrukelj ..... Marta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

8. apr 2004 9:04

Prekmurka, seveda, da ti ni jasno kako zvijemo, če pa pišeš ob 05,18 uri. Halo! Vsi normalni zemljani še spimo. Malo za šalo. Mene tudi zanima kako se to zvije, ali nadev ne zleze ven?

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. apr 2004 10:48

Meni je nekako kapnilo, kako to gre: Če si predstavljam, nastane nekak obroč, ki ga prerežeš na enem delu in tako ti res ostane en dolgi štrukelj, bi pa rekla , da na delih, ko je bilo prerezano, torej na treh delih leze ven nadev...no vsaj meni bi, ko namažem vedno na debelo, ha, ha...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. apr 2004 18:34

Tisti trije prerezi se pokrijejo, ko prideš do neprerezanega, tako, da nadev ne leze ven. Bere se malce komplicirano, tudi jaz sem zmigovala z rameni, ko sem brala v knjigi, ko pa imaš testo in nadev pred sabo na mizi, je vse jasno. Poskusite, boste videli! LP cervus

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

13. apr 2004 11:06

Vse jasno. Nadev je lezel ven, komaj sem vse skupaj spravila v pekač. Ko je bilo pečeno sem pričakovala, da bo na videz nekaj posebnega, a je bilo le dokler nisem zrezala. Tako sem bila žalostna, ker mi ni uspelo. Mogoče sem pričakovala preveč, a na videz ni bila potica nič posebnega. Dobra pa ja- vse smo zmazali. Suzana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. apr 2004 19:34

Meni na žalost ni jasno. Kako je nadev lahko lezel ven? Od kod? Škoda, da ni uspelo. Jaz sem za veliko noč na ta način naredila makovo potico in so se pri prerezu lepo videli trije štrukeljci. LP cervus

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

14. apr 2004 10:56

Ven je lezel tam, kjer se trikotniki končajo v trak. Mogoče sem preveč zarezala. Saj ni bilo tako hudo, hujše je bilo, ker ni zgledala prav nič posebnega - samo navadna, dobra, makova potica. ČakI, čaki. Trije štrukeljci? Kolikokrat si to ovila okoli?. Meni je uspelo samo dvakrat in bi torej morala bit vsaj dva. Suzana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. apr 2004 19:17

Jap, to bo. Namreč, preveč zarezano. Drugače pa ne vem, kolikokrat sem ovila okoli. Imam en precej star okrogel lončen model , delam iz 60 dag moke, tanko razvaljam, pride tanek, dolg štrukelj. Prerezana potica je malo spominjala na triperesno deteljico.( No, ja, malce domišljije si pa moral uporabiti!) LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti