Centrifuga za solato

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 4. jul 2014 20:08 | ogledi: 6.756 | odgovori: 37

V čem je fora tega pripomočka?

Zadnjič sem v kuhinjski oddaji bila seznanjena, da se olje in kis bolje sprimeta na solato.?! Jaz vedno poleg olja kisa in soli dodam še malo vode, se mi zdi solata potem bolj žmohtna. Za shranjevanjev hladilniku je pa sploh boljše če je malo mokra, če jo čisto posušiš je takoj uvela. Jaz jo očistim operem dam v hladilnik in je sveža skoraj cel teden. Ali uporabljate ali delate enako kot jaz?

Suzi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jul 2014 20:21

Jaz sem to dobila več kot 20 let nazaj in je tako rekoč dnevno v uporabi. Fora je v ten, da vodo s solate odstraniš in s tem polivke po nepotrebnem ne razredčuješ. 

Kaj pomeni žmohtno?



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2014 20:24

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. jul 2014 20:31

Žmohtna - postana?

Jaz sem imel to zadevo, edina, za katero mi je sedaj žal. Jo kupim, kadar jo nekje srečam na poti.

Commis débarrasseur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jul 2014 20:44

To je super!! Samo zal sem pri nas do sedaj vedno samo take majhne zasledila da bi morala v petih rundah solato susit. Jaz dam najprej na solato olje in to se zelo dobro sprime s suho. Na mokro se sploh ne. Res da v hladilniku obstoji dlje, vendar je oo mojem tudi hidroliza oz razpad vitaminov hitrejsi.

zanimivo kako imajo francozi to prav v vsakem apartmaju na smucanju, ne glede na kraj in stopnjo luksuza :)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jul 2014 20:50

razen če sem prisiljena, polivko vedno naredim prej in z njo polijem solato ter dobro premešam. 

Vanja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. jul 2014 20:51

Midva sva jo kar nekaj časa nazaj kupila v Lesnini na Brdu in je redno v uporabi. 

rrr

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. jul 2014 20:52

Žmohtno - sočno (tako jaz razumem to besedo).

rrr

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jul 2014 20:58

jaz pretezno jem solato z bucnim oljem in takrat nikoli ne mesam prej. Sicer imam tudi jaz rada emulzije 

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. jul 2014 21:11

Centrifugo imamo pri hiši že kar ohoho let. Dnevno jo uporabljamo in sd ne strinjam,  da mokra solata zdrži dlje v hladilniku kot suha. Ker mokra začne kar hitri gniti kar je logično. Seveda imam v mislih solato z vrta,tako domačo ker iz Spara pa itak zdrži kak mesec ali dva ,mokra ali pa suha.

hedonist

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. jul 2014 21:44

Jaz skledo z oprano solato pokrijem s cedilom, ki se na skledo točno prilega. Potem to s cedilom spodaj malo prerukam nad koritom in gre kar precej vode skozi cedilo ven. Solata je v glavnem domača, nabrana zjutraj, preden jo sreča sonce. Taka ostane dlje sveža. 

Katrca11

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

4. jul 2014 22:03

SUZANAZ je napisal/a:

V čem je fora tega pripomočka?

Zadnjič sem v kuhinjski oddaji bila seznanjena, da se olje in kis bolje sprimeta na solato.?! Jaz vedno poleg olja kisa in soli dodam še malo vode, se mi zdi solata potem bolj žmohtna. Za shranjevanjev hladilniku je pa sploh boljše če je malo mokra, če jo čisto posušiš je takoj uvela. Jaz jo očistim operem dam v hladilnik in je sveža skoraj cel teden. Ali uporabljate ali delate enako kot jaz?

 

Suzi

 

 

Jaz tudi delam solato na tak način :). Vedno dodam malo vode, in je potem taka fajn sočna . Me sploh ne moti, da voda malo razredči preliv, pa dodam malo več kisa, samo suhe solate s par kapljicami olja in brizgom kisa enostavno ne morem jesti . Se strinjam s tabo, je res bolj žmohtna.

 

Za vse, ki ne veste, kaj je žmohtno: okusno, polno okusa in arome, sočno - nekaj v tem smislu, če je v kontekstu hrane. Drugače pa (vsaj v Posavju) uporabljamo besedo žmohtno tudi bolj v smislu 'pristno' ali 'tisto pravo', odvisno od konteksta .

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti