Centrifuga za solato

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jul 2014 22:19

sej glih to je, da razvodenela ni polna okusa in arome

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. jul 2014 22:52

bannanna je napisal/a:

To je super!! Samo zal sem pri nas do sedaj vedno samo take majhne zasledila da bi morala v petih rundah solato susit. Jaz dam najprej na solato olje in to se zelo dobro sprime s suho. Na mokro se sploh ne. Res da v hladilniku obstoji dlje, vendar je oo mojem tudi hidroliza oz razpad vitaminov hitrejsi.

zanimivo kako imajo francozi to prav v vsakem apartmaju na smucanju, ne glede na kraj in stopnjo luksuza :)



 

Če se olje ne sprime na mokro solato, od česa sem pa okoli ust črna če ne od bučnega olja?

 

ŽMOHTEN - SOČEN

Suzi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jul 2014 23:20

Bom pa tako napisala: ne prevleče listov solate lepo in enakomerno. Jaz sem itak bolj pristaš premešane solate, ne solatnih krožnikov pokapanih s prelivi. Bučno olje mora zame narediti enakomeren zelen film okoli listkov in to se enostavno ne dna mokrih listih. Hidrofilne - hidrofobne osnove mešanja solate :D In če je že solatni krožnik, pa da je preliv pokapan čez, nedajbože da je na dnu krožnika luža vode.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. jul 2014 23:29

Se pravi, je dobra ideja v primeru, da solato postrežeš na istem krožniku kot glavno jed. V tem primeru se strinjam, da ni prijetno, da je spodaj lužica.

Za solato v skledi pa mora biti sled od sklede do krožnika.

Suzi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jul 2014 23:39

Jaz ne serviram solate na istem krožniku. Tako visokih obiskov, da ne bi mogli pikati iz iste sklede, še nisem imela. Takrat bi pa vsak dobil svojo skodelico. Luža je lahko samo od kisa oziroma preliva, ne pa vode. To včasih doživim v gostilnah :S

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jul 2014 23:56

V vsakem primeru naredim solato v veliki skledi, kako jo serviram, je odvisno od tega, kdo je za mizo. Solato vedno pojemo pred glavno jedjo (ali pa po njej) in to ne glede, ali je solata zelena, mešana ali paradižnikova. NI mi do tega, da bi okus solate mešala z rižoto, testeninami ali čemerkoli drugem.

Solata moje prve četrtine življenja je bila tudi vodena. Zdaj dajem ravno toliko polivke, da so listi malo mokri in da ni nobene lužice v posodi. 

 

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. jul 2014 7:56

SUZANAZ je napisal/a:

 

Za solato v skledi pa mora biti sled od sklede do krožnika.



Suzi

A?

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jul 2014 8:50

Naša centrifuga za solato sameva. Ko umivam solato - vsak list posebej pod tekočo vodo, razen repincla seveda -, jo odlagam v korito in voda odteče, ko jo trgam na manjše kose pa gre proč še tiste nekaj vode, ki je na listih. Tako da je solata za naš okus ravno prav, preden jo prelijem z bučnim (ali olivnim) oljem in kisom in zmešam (z dodatkom soli seveda). Nikdar pa ne dodajam vode, kot nekateri (tudi pri nas doma), ker si ne morem zamislit, da bi razen olja in kisa kaj drugega plavalo v skledi oziroma da bi na dnu bilo preveč tekočine in bi ta špricala naokoli, ko z vilico nesem solato k ustom.

Solata se pri nas, tudi ko je obisk, je iz iste sklede, razen če kdo od gostov želi svojo skledico (ti so pa redki, praviloma so v skledico dajo solato, ki jim ni na dosegu roke). 

Sled olja na prtu, ki ostane od tega, ko z vilico nesem solato k ustom, me sploh ne moti (navsezadnje je prt na mizi zato, da se popacka ...), nikakor pa ne bi hotela, da bi ta sled bila od vode.

 

Oprano in skoraj povsem suho solato hranim v hladilniku zelo redko, morda kdaj med tednom, ko je operem več naenkrat. Zavijem jo v platneno krpo ali dam kar v skledo in pokrijem s krpo ali papirnato brisačo. Da bi se pokvarila se ne zgodi, ker jo pojemo naslednji dan.  

 

Kako pa mešate solato? Zeleno listnato vedno mešam z rokami, vse ostale pa s tistimi vilicami in žlicami za mešanje solat. 

mamamia

K.  

član od: 26.2.2009

sporočila: 10

5. jul 2014 9:12

Centrifuga za solato ima najmanj dva namena uporabe.

>> Prvi namen izda že ime samo.

>> Drugi pa pride prav, če imamo pri hiši majhne otroke: KLIK! 

 

Veliko užitkov pri ustvarjanju vam želim.

K.

K.

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

5. jul 2014 9:46

mamamia je napisal/a:

Naša centrifuga za solato sameva. Ko umivam solato - vsak list posebej pod tekočo vodo, razen repincla seveda -, jo odlagam v korito in voda odteče, ko jo trgam na manjše kose pa gre proč še tiste nekaj vode, ki je na listih. Tako da je solata za naš okus ravno prav, preden jo prelijem z bučnim (ali olivnim) oljem in kisom in zmešam (z dodatkom soli seveda). Nikdar pa ne dodajam vode, kot nekateri (tudi pri nas doma), ker si ne morem zamislit, da bi razen olja in kisa kaj drugega plavalo v skledi oziroma da bi na dnu bilo preveč tekočine in bi ta špricala naokoli, ko z vilico nesem solato k ustom.

Solata se pri nas, tudi ko je obisk, je iz iste sklede, razen če kdo od gostov želi svojo skledico (ti so pa redki, praviloma so v skledico dajo solato, ki jim ni na dosegu roke). 

Sled olja na prtu, ki ostane od tega, ko z vilico nesem solato k ustom, me sploh ne moti (navsezadnje je prt na mizi zato, da se popacka ...), nikakor pa ne bi hotela, da bi ta sled bila od vode.

 

Oprano in skoraj povsem suho solato hranim v hladilniku zelo redko, morda kdaj med tednom, ko je operem več naenkrat. Zavijem jo v platneno krpo ali dam kar v skledo in pokrijem s krpo ali papirnato brisačo. Da bi se pokvarila se ne zgodi, ker jo pojemo naslednji dan.  

 

Kako pa mešate solato? Zeleno listnato vedno mešam z rokami, vse ostale pa s tistimi vilicami in žlicami za mešanje solat. 



mamamia

 

delamo na enak način. S tem, da jaz vsak opran list solate odlagam v cedilo. In kot pravi mamamia, ko jo trgam, je že skoraj suha. Itak jo pripravim pol ure prej, ker se potem ukvarjam s pripravo drugih jedi in je do takrat, ko jo naredim skupaj že skoraj suha. Skoraj pomeni, da je par kapljic gor.  Cetrifuge nimam, niti je nikoli nisem pogrešala. Imam pravo domače bučno olje in je solata vedno odlična. ;)

Sweetness Bakery

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti