Terilnik začimbe

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 3. jul 2014 12:01 | ogledi: 22.409 | odgovori: 22

V hoferju lidlu in podobnih se občasno pojavi *Terilnik za začimbe s tolkalom*

SLIKA:   http://www.modernakup.si/Terilnik-za-za%C4%8Dimbe-s-to

 

Se splača to nabavit, ali gre samo za odvečno kramo v omarah?

 

vegetar

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

3. jul 2014 12:27

Za tako ugodno ceno se ga splača,si mi dal idejo,mogoče ga bom tudi sama kupila,ker cena je res ugodna.

mopsika

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

3. jul 2014 12:31

Če veliko uporabljaš začimbe, potem se splača. Poglej samo koliko je velik, ker s premajhnim je problem delat - prehitro je pol in potem ti med mečkanjem tudi kaj ven pada.

 

Jaz imam terilnik, ki sem ga kupil v Ikea-ji, pa je kar dost velik, vendar ob pripravi pesta je za nas že skoraj premajhen.

DBpek http://www.easy-recepti.com

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

3. jul 2014 17:08

Majhen možnar je neuporaben tudi če je zastonj. Ker je namreč sila zoprno , ko ti med tlačenjem zadeva na vseh koncih frči iz njega. Tako da, kupite velik možnar in naj bo z kamna, semimel žae tudi take iz lesa pa kovine in vsak ima svojo hibo. Tako da kupovanje zato ker je poceni je brez veze in taka reč res skoraj gotovo obleži v predalu.

hedonist

Mygrace

sporočila: 6506

3. jul 2014 17:38

Moznarjev ni nikoli prevec. Pri nasi hisi imamo najmanj 3. Enega majhnega za poper itd, drugega majhnega za mokre zadeve in tretjega, vecjega, za pesto.

Aja, pa se enega medeninastega za vrtnice s cukrckom

Mygrace

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. jul 2014 19:03

Mygrace,a to vrtnice streš z cukrom?...in kaj narediš z potem s tem?...recept na hitro?

Hvala.

Vrtejbenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. jul 2014 19:59

 saj vem, da nikogar ne zanima, pa vseeno: Jaz ga nimam.  

Vanja

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

3. jul 2014 20:31

Mi ga imamo, ampak se nas ni pretirano prijel... Ne vem, za poper imam mlinček, pri katerem si lahko poljubno nastavim kako grobo/fino bo zmleto, zelišča velikokrat kar z roko natrgam, če je treba, da so na drobno sesekljana jih z nožem napadem, pesta pa nihče pri hiši ne mara in ga ne delamo

Poznam pa veliko ljudi, ki jim gre v kuhinji brez možnarja kar na jok, tako, da ne morem reči, da ni uporaben

Sandra_a

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. jul 2014 21:37

Imam Hoferjev terilnik ( enak kot je na povezavi) in je vsakodnevni v uporabi ... V njemu sproti trem laneno seme, konopljino seme, mak, jajčne lupine, začimbe ....  kratka vse kar trenutno rabim

kobra 1

Mygrace

sporočila: 6506

4. jul 2014 12:18

Vrtejbenka, liste vrtnic strem s kristalnim sladkorjem, ja. Uporabljamo po zlickah, za afnanje.

Pred casom sem videla gospo Jeleno, kako je v takem moznarju, kot ga imamo mi, trla sladkor z vrtnicami, kakrsne skoraj imamo tudi mi. Sem morala takoj v akcijo, nimas kej

Maso, ki je podobna pasti, spravim v majhne kozarcke na hladno in temno.

Mygrace

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

4. jul 2014 13:41

Podobna stvar je, da liste vrtnic posušiš in jih streš v možnarju ali pa zmelješ v mlinčku  s sladkorjem. Pride suh prah in ne pasta, kot pri svežih listih.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti