Domač vanilijev sladkor

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 3. jul 2014 10:09 | ogledi: 6.432 | odgovori: 5

Ker hočem narediti vanilijev sladkor (trgovinski vanilinov (ne vanilijev) je baje kemijski proizvod) sem v sparu kupil *vanilija cela - prava bourbonska* ) 5 gramov. Doma sem pakeljc bolje potipal in ugotovil da sta notri dva sveža stroka. Zadaj je napisan recept za vanilijev sladoled.
Zdaj me pa zanima kako se naredi sladkor da ga bom občasno uporabljal za peko.
Je res uporabna samo sredica? V tem primeru bi po moji logiki moral sredico ločit (je res aromatična samo sredica? ), jo posušit, zmleti in zmešati s sladkorjem – kakšno količino sladkorja bi moral uporabit?

vegetar

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. jul 2014 10:31

Aromatičen je cel strok,sredico oziroma semena damo direktno v kremo,tekočino,maso...razpolovljen strok z semeni , pa damo recimo v kremo ki jo kuhamo ,nato vzememo strok ven,ga osušimo in shranimo v zaprtem kozarcu ki je poln sladkorja.V takem kozarcu imaš lahko veliko že odprtih strokov vanilije,uporabljaš sladkor,ki ti diši po vaniliji,ter dodajaš nov sladkor,da se naveže vonja.

V enem kozarcu od vlaganja imaš  več strokov vanilije,ni neke točne recepture kolijo sladkorja na eno vanilijo.Ti odprti stroki vanilije se ti počasi nabirajo od peke in jih dodajaš v kozarec.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. jul 2014 10:51

Tega pa nisem vedela,da se stroki zmeljejo..bom probala.

P.s. DBpek,upam,da danes dobim pasionko 

Vrtejbenka

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

3. jul 2014 11:56

Stroka verjetno ne bom kuhal ampak bom dal kar direkt zmečkana v kozarec za vlaganje polnega sladkorja - da bo več arome.

 

Če bi delal marmorni kolač bi pa če sem prav razumel samo zmečkano sredico stroka zmečkal in vmešal z jajci in ostalim?     

 

P.S.: linka www.naredilaana... meni ne odpre

vegetar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti