Krompir-strune

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 2. jul 2014 16:50 | ogledi: 4.895 | odgovori: 7

Oj!

 

Lepo prosim za pomoč in nasvet.

Včeraj smo skopali malo krompirja in je ves od strun pojeden.

 Zdaj pa jaz moža prepričujem,da bi morali skopati uzga,če ne bo še ostalo od strun,če ni že. Ker on bi pa čakal,da se še malo podebeli.

Kaj mi svetujete,naj še čakam ali čim prej ven?

 

NAJLEPŠA HVALA

 

Lp

 

nejcanja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

2. jul 2014 20:52

Moj mož, ki je večji kmet kot jaz , pravi, da v kolikor se nat krompirja ne drži več, ga skoplji, sicer pa ne, ker bo baje prehitro postal uvel....iz njegovih ust - na ta forum.

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. jul 2014 21:49

Glede na to, da ga boste kmalu pojedli, ker ga nimaš veliko, bi ga jaz kar skopala. Tako ali tako ne bo imel časa postati uvel.

Imaš vrt na novo in je bil prej tam travnik (ali je ta vsaj povsem blizu)? To je zelo verjeten razlog, da imaš strune v vrtu.

rimljanka

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

2. jul 2014 21:54

rimljanka je napisal/a:

Glede na to, da ga boste kmalu pojedli, ker ga nimaš veliko, bi ga jaz kar skopala. Tako ali tako ne bo imel časa postati uvel.

Imaš vrt na novo in je bil prej tam travnik (ali je ta vsaj povsem blizu)? To je zelo verjeten razlog, da imaš strune v vrtu.



rimljanka

 

Res je,prej je bil travnik. Koliko časa pa traja,da se zemlja 'spuca'? Kaj predlagate za rešitev tega problemčka?

 

hvala lepa

 

lp

nejcanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. jul 2014 22:10

Njecanja, nimam posebnih izkušenj (niti težav) z njimi, bnaš vrt je star več kot 50 let, vem pa, da so trdovratne. Tukaj kaj več.

rimljanka

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

2. jul 2014 22:38

Najlepša hvala :)

nejcanja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

3. jul 2014 5:47

Strune se lahko pojavijo tudi na vrtu ali njivi, ki je tam že leta in leta. Kot pravi rimljanka so zelo trdovratne, da pa je lesto še toliko več problemov z raznimi živalicami pa je prav gotovo glavni vzrok zelo mila zima - zemlja mora dobro premrznit, da se uniči tudi del populacije teh nam neljubih živalic. Sicer se pa dobi v semenarni nek prašek , ki se ga posuje spomladi po zorani njivi, je pa kolikor se spomnim drag in tudi karenca je kar dolga.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti