Mesna štruca-pomagajte

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

tema odprta - 3. apr 2004 9:06 | ogledi: 6.715 | odgovori: 11

Dobro jutro.

Danes bi za kosilo naredila mesno štruco, pa bi prosila za pomoč. Imam mleto meso, imam šampinjončke, imam začimbe, imam....še marsikaj...sedaj pa me zanima, kako zmešati zadevo, da se bo dejansko povezalo v štruco, se speklo in se rezalo na rezine. Imam namreč strah, da če bom packala nekaj kar tako na pamet in spekla, da bo pri rezanju razpadlo.

Pa še to, trudim se hraniti po 90 dnevni ločevalni dieti, res nisem prav stroga stroga pri ločevanju, vendar bi se pri tej mesni štruci rada izognila tako jajcem kot kruhu.

Če morete, mi pomagajte

Pa lep dan in sončen pozdrav iz Kopra, uživajte vsi, ki imate to srečo, da vam ob sobotah ne rabi v službo....

TanjaG.

ireny  

član od: 4.1.2003

sporočila: 17

3. apr 2004 10:50

Pozdravljena! Se mi zdi ,da bo kar težko naredit mesno štruco brez jajc in kruha.Namreč nujno potrebuješ "nekaj" kar bo meso vezalo skupaj.Je pa še ena možnost in sicer,da kupiš mešanico za pripravo mletega mesa,vendar koliko vem,vsebuje tudi ta jajca v prahu... Upam,da boš našla rešitev,navsezadnje je ena izmed njih tudi kompromis med tabo in jajci,ter kruhom . Lp,Ireny

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

3. apr 2004 11:41

Mislim, da lahko mirno dodaš jajce v maso za štruco, saj na beljakovinski dan lahko ješ jajca. Jaz bom danes naredila polpete in špinačo.Pa dober tek! sasa

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

3. apr 2004 11:59

Hvala coco, sem tudi pomislila, da bi morda le raje naredila polpetke, te sem že večkrat in uspešno naredila brez jajc, saj dodam kako žličko gorčice in ta očitno dovolj dobro poveže maso. Mitja si je zaželel polpetke s paradižnikovo omako. Strašno rada (mu) kuham in naravnost srečna sem, ko vidim, da mu tekne. TanjaG.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. apr 2004 21:28

Dobro vežejo ovseni kosmiči če ti to kaj pomaga pri tej dieti. Jo namreč ne poznam ker jo ne rabim. Pa malo pozna sem že za kosilo če se ne motim. Pa za drugič. lp Vesna Milek Recko

karmen  

član od: 28.9.2001

sporočila: 39

4. apr 2004 22:01

Jaz dam med meso jajca, začimbe,peteršilj,drobno zrezano čebulo in malo radenske in moram reči da je zelo dobrega okusa in tudi poči mi ne. Lp Karmen

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

5. apr 2004 11:00

Jaz pa delam mesno štruco po ustaljenem receptu - žemljica,mleto meso,trdo kuhana jajca...,vendar meso zavijem v listnato testo,tako da mesna štruca ostane sočna,pa še med peko jo ne rabim zalivati s sokcem,zato pa štruca ni mastna oz. presuha.Je pa res da ta varianta ni za tiste,ki so na dietah! Lep pozdrav

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. apr 2004 11:16

Upam, da bo v kratkem izšel moj recept "Zavita mesna štruca", namreč sedaj čaka na strokovni pregled. Videla boš, če ti ustreza. Pozdravček!

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

5. apr 2004 11:32

V vsakem primeru bom preizkusila, Dragička. Že samo ime se namreč sliši zelo obetajoče. V soboto sem se pa potem odločila za polpetke, saj sem bila tudi pozna iz službe, pa mudilo se je ven na sonce, pa lačna sva bila... Hvala za nasvete, kmalu jih bom uporabila. TanjaG.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. apr 2004 11:35

TANJA, namesto kruha dam sojine kosmiče , ki lepo vežejo maso . LP Marta

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

5. apr 2004 13:44

Tale način je sicer malo bolj kaloričen, bo pa zagotovo držal meso skupaj, tudi brez jajc in kruha: pripravljeno mesno maso zavij v svinjsko mrežico. Mesa ti ne bo treba zalivati (ker je mrežica mastna) in ostalo bo sočno. Če ti okus pečene mrežice ne odgovarja, jo lahko po koncu pečenja mirne duše pobereš z mesa. Lenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti