Vložene bučke

amaterskakuharca  

član od: 22.11.2013

sporočila: 8

tema odprta - 29. jun 2014 20:51 | ogledi: 9.285 | odgovori: 11

Pozdravljeni,

lani sem vlagala bučke, ki so nam bile zelo všeč in si nisem shranila recepta. Vem, da so bile notri bučke, čebula, česen, feferoni in mogoče še kaj. Bile so kisle. Če mogoče kdo pozna recept bi bila zelo hvaležna, če bi ga delil z mano. Letos bi jih rada pa mami vlagala.

LP

amaterskakuharca

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

29. jun 2014 23:57

Draga Amaterska kuharica,sem pogledala v bazo,imaš recept "fantastične vložene bučke". Recept vsebuje poleg vsega tudi feferone,mogoče pa je ta pravi.

mopsika

amaterskakuharca  

član od: 22.11.2013

sporočila: 8

30. jun 2014 12:46

Živio,

hvala za trud, ampak to niso te bučke.

Malo sem "analizirala" kozarec, ki mi je ostal in sem ugotovila, da so v mojem kozarcu bučke, čebula, česen, paprika, feferon, korenje in celi poper. Mogoče pa recept sploh ni s Kulinarike. Se mi zdi, da sem ga našla na Gurmanu, ampak ne vem. Zdej ga tudi tam ne nejdem.

Hvala

amaterskakuharca

amaterskakuharca  

član od: 22.11.2013

sporočila: 8

30. jun 2014 16:23

Pozdravljeni,

našla sem recept in sicer na strani 7dni.com.? Če koga zanima je recept za bučke s papriko. Hvala mopsika,ker si si vzela čas in mi želela pomagat.

LP

amaterskakuharca

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

30. jun 2014 17:22

    Veseli me,da si našla pravi recept,zdaj pa veselo vlagaj.

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. jun 2014 18:10

Kar sporoči recept, mogoče pa tudi jaz kaj vložim, glede na to, da imamo mešane vrtnine!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

amaterskakuharca  

član od: 22.11.2013

sporočila: 8

1. jul 2014 15:31

Recept za vložene bučke s papriko:

4 bučke

4 paprike različnih barv

4 korenčki

6 strokov česna

10 mladih čebul srednje velikosti

nekaj rdečih feferonov

vejica rožmarina

bazilika (nekaj lističev)

šopek timijana

4 žlice popra v zrnju

8 dag soli

4 žlice sladkorja

1 liter belega vinskega kisa

Zelenjavo narežemo na kolobarje, krhlje, rezine.

Kis zavremo s soljo, sladkorjem, poprom, zelišči in korenje.Pustimo, da se ohladi. Vkozarce porazdelimo zalenjavo in zalijemo s kisom, zapremo in pustimo počivati nekaj ur. Kozarce nato zložimo v globok pekač, nalijemo vodo in pasteriziramo 20 minut pri 80 stopinjah. Nato kozarce pokrijemo in pustimo, da se ohladijo.

Meni je bilo lani prekislo, zato bom letos kis razredčila z vodo, če bom vlagala (vrjetno kr 1:1).

LP

amaterskakuharca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jul 2014 15:35

Kaj pomeni, 20 minut pri 80 stopinjah? To, da segrejemo na 80 stopinj pečico in pustimo kozarce v njej 20 minut, nato ugasnemo pečico?

Vinski kis je koliko %? Še zdaleč ni vseeno.

rimljanka

amaterskakuharca  

član od: 22.11.2013

sporočila: 8

7. jul 2014 10:12

Živio rimljanka,

ja jaz sem pustila kozarce v pečici 20 minut pri 80 stopinjah (predhodno ogreti pečici na 80). Nič nisem ugašala. Koliko procentni kis se uporablja ni nič napisano. Mislim da sem jaz lani uporabila 9 % (??? a to sploh obstaja?) ampak so bile bučke ful ful ful kisle. Če si vešča vlaganja uporabi svoja predhodna znanja (jaz sem namreč čista novinka razem prisiljene pomoči mami v najstniških letih). Tudi sama bom z veseljem uporabila kak nasvet.

LP

amaterskakuharca

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

7. jul 2014 14:13

Jaz dam na kilo bučk: 

2 dcl olivnega olja

2 dcl kisa za vlaganje

sol

kakšnih 10-15 zrn popra

1 čebulo

4 stroke česna

šop bazilike

šop peteršilja

 

vse skupaj 5 minut pokuham. Toliko, da bučke malo posteklenijo in pustijo vodo. Nato pa vložim v vroče kozarce, ki sem jih v pečici na 110 stopinj sterilizirala. Lahko se da tudi rožmarin, vendar je meni bolj všeč brez. 

To noro dobro diši. 

 

 

Sweetness Bakery

laura27  

član od: 1.6.2009

sporočila: 122

8. jul 2014 7:03

Jaz sem pa vložla bučke kot kompot. Podobno kot skuhaš jabočlnega ( cimet, klinčki in limonin sok ali pa lupino). Sladkor po okusi in še vroče sem napolnila kozarce, jih za par minut obrnila na glavo in nato zložla v lonec, da so se ohladili do konca. Sem lani delala prvič in je kompot še vedno full dober....sploh ne veš da je iz bučk 

 

Laura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti