Izkušnje z brezkasetnim košem za plenice

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jun 2014 12:06

Elaphus, tudi jaz sem se vprašala tako kot ti.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2014 14:28

naor je napisal/a:

Elaphus, tudi jaz sem se vprašala tako kot ti.

 



naor

 

Nisem upala zapisat tako direktnega vprašanja, da me ne bi kategorizirali saj veste kam ... ampak ta debata o košu za plenice ... mislim, res je, kot je zapisala mišizmoke; res ne vem, čemu bi imela kasetni ali brezkasetni koš ... , rebecca je lepo napisala, kao se problem preprosto reši.

In ja, je lepo šlo celo brez papmpers plenic. No, je moralo iti, ampak ko so se pojavile, so nam zelo veliko olajšale in prihranile marsikaj. Da pa bi še poseben koš zanje imela, ne, mi resnično ne pade na pamet.

 

 

mamamia

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

26. jun 2014 14:40

Povsem se strinjam z Elaphus in Mamamio. Kako smo sploh uspele včasih mame prati pleničke in jih tudi zlikati?

Brez problemov, z ljubeznijo. Danes pa je pri vseh vrstah pampers pleničk, problem že koš.

 

mopsika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. jun 2014 16:02

mamamia je napisal/a:

naor je napisal/a:

Elaphus, tudi jaz sem se vprašala tako kot ti.

 



naor

 

Nisem upala zapisat tako direktnega vprašanja, da me ne bi kategorizirali saj veste kam ...

 



mamamia

 

Hehehe, mamamia, tudi, če nas kategorizirajo med dinozavre - ma, kaj zato! Saj gredo vsi za nami, stopinjo po stopinjo, mi pa ravno tako pridno stopicljamo za predhodniki.....

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jun 2014 16:22

mopsika je napisal/a:

 Kako smo sploh uspele včasih mame prati pleničke in jih tudi zlikati?

Brez problemov, z ljubeznijo.  



mopsika

 

Če sem čisto odkrita, mi je šlo pranje plenic na živce kot ne vem kaj drugega. Prav tako sem jih likala...a da bi me iz mene vela kaka posebna ljubezen do tega opravila... C'mon! 

 

Vanja

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

26. jun 2014 18:04

Meni se pa ta debata o tem, kaj je včasih bilo in kaj ne, zdi povsem brezpredmetna. Včasih ni bilo niti avtov, televizije in konec koncev tudi interneta in forumov ne. Zdaj pa so ... In če nam tehnologija omogoča, da se pred morebitnim nakupom prepričamo o (ne)smiselnosti le-tega, ne vem, zakaj se torej ne bi. Bi se tiste, ki ste z ljubeznijo pleničke prale, odpovedale pamperskam, če bi bile na voljo?!?

Jaz sem spraševala tiste mamice, ki so take koše kupile, o izkušnjah z njimi, da vidim, če ga je smiselno imeti ali ne. Hvala torej za tovrstne odgovore.

Drejcolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2014 18:13

No, me smo pač povedale, da se nam ga ne zdi smiselno imeti, pa smo še malo debato razvezle. Ti si ga pa kupi, če so te izkušnje drugih prepričale in če se ti zdi, da ga moraš imeti. Sama po njem ne vidim potrebe.

Plenice smo prale, ker druge izbire ni bilo, ni mi bilo v veliko veselje, in sem jih z veseljem zamenjala s pamperskami, pač šele pri drugem otroku. Kupovali smo jih v Avstriji, pri nas jih še ni bilo, pa še v Avstriji so imeli le modre in roza in menda la za dve različni teži otrok ... Pa še poceni niso bile, a smo pač zmogli. 

Meni je čisto v redu napredek in da nam ni več treba z gazico, namočeno v mlačni vodi, drekeca z ritke brisat. A kot vse, tudi napredek s seboj prinese še kup stvari, katerih namen je predvsem izvleči denar tudi za reči, brez katerih gre sicer brez težav. Ta koš se meni pač zdi ena taka reč. Ampak, kot sem rekla, vsak gleda po svoje in naj si tudi kupi, kar si želi in zmore.

 

 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. jun 2014 18:47

Forum ima nekaj malega veze z javno razpravo, mar ne?
V trenutku, ko postaviš vprašanje, pričakuj, da odgovori ne bodo le s suhoparnima"da" in "ne", opremljenima s parimi dodanimi  besedami. Bilo bi obupno dolgočasno, poleg ostalega. Ni to vprašalnik (upam)
Zakaj se ne bi razvila razprava o smislu uporabe tega ali onega? Morda vprašalcu ne bo v korist (pa bi mu lahko bilo, če bi si dovolil), bo pa komu drugemu, če ne danes, morda jutri. Vsaj občasno misliti po mojem ne boli preveč

lp

mzm

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

26. jun 2014 19:52

Otroci so biznis. "Vestnim" mamam se lahko proda vse, se mi zdi. Če slučajno kdaj zaidem v trgovino z otroško opremo, za vsaj tričetrt stvari ne vem, čemu služijo, čeprav so menda nujno potrebne. Meni pa se zdi, da so samo za vlečenje denarja iz žepov že omenjene vrste mam

jkd

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2014 20:31

jkd je napisal/a:

Otroci so biznis. "Vestnim" mamam se lahko proda vse, se mi zdi. Če slučajno kdaj zaidem v trgovino z otroško opremo, za vsaj tričetrt stvari ne vem, čemu služijo, čeprav so menda nujno potrebne. Meni pa se zdi, da so samo za vlečenje denarja iz žepov že omenjene vrste mam



jkd

 

Vsekakor. Ali v drugem jeziku - "ovce su za šišanje".

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti