Pasta nugat in lešnikova pasta

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 24. jun 2014 8:33 | ogledi: 8.292 | odgovori: 14

V knjigi receptov od Alenke Kodele je navedena kot sestavina pasta nugat in lešnikova pasta.  Kako pa to izgleda in kje se kupi? Hvala.

tej_a

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

24. jun 2014 10:17

Loni na iskalniku so navedeni recpti. Jaz pa bi rada kupila ti dve pasti in na sama delala. Tudi ne govoriva verjetno o isti knjigi, ker v knjigi na strani 62 je recept za kostanjevo torto na strani 63 pa ja slika za to kostanjevo torto.

Se potem ta pasta nugat in lešnikova pasta res ne kupi? Ali je to nutela? In uporabim kar za obe navedeni pasti nutelo. 

Ti dve pasti namreč rabim za podlogo za torto in ne za kremo. Za to podlogo potrebujem 50 g pasto nugat,  40 g lešnikove paste, 75 g hrustlave drobce (ki jih spečem),55 g mlečno čokolado, 25 g masla. Nugat pasto zmešam z lešnikovo pasto in drobci. Dodam stopljeno mlečno čokolado in masto ter premešam. Maso dam med dva lista peki papirja in razvaljam. Izrežem krog in uporabim za nadaljevanje torte (se pravi z kremami in tako dalje). 

Hvala.

tej_a

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. jun 2014 10:28

Nougat se načeloma dobi v vsaki malo večji trgovini na policah z izdelki za peko. Navadno je pakiran po 200g. Je pa v trdem stanju. JAz ga zmehčam nad vodno kopeljo. Sama sem namesto nougata tudi že uporabila nutello, pa je bilo ravno tako ok. Lahko pa za oboje pogledaš v specializiranih trgovinah za peko (Pekarna Vrhnika ali Peki na Dolenjki).

Ninja24

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

24. jun 2014 11:32

Smarty1 znam iskati tudi jaz tako, brez skrbi. Ampak, če se vse prebere iščem namreč trgovino kjer bi lahko ti dve pasti kupila. Hvala.

tej_a

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

24. jun 2014 11:48

tej_a, ti verjamem da znaš, in nič slabega nisam mislila s tem,

samo priznaj da si Loni zasluži čisto 10-ko za prikaz ,

drugač pa lešnikovo pasto dobiš pri spletni trgovini Peki,

SMARTY1

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

24. jun 2014 15:41

No, zame pa je navedba "paste nugat" in "lešnikove paste" v receptu tipičen primer, ko poklicen slaščičar piše recept za "navadne" ljudi in pri tem samo zmanjša količine, seveda pa uporabi praške, paste in podobne stvari, ki jih poklicni slaščičarji pač uporabljajo.  Zato je Tejino spraševanje popolnoma na mestu. Mimogrede, lešnikove paste v spletni trgovini Peki nisem našla - morda sem pač "funkcionalno slepa". 

Sicer pa so glede na sloves znamke gotovo najboljši tile izdelki (tudi jaz znam guglati!):

http://www.callebaut.com/ocen/products/nut-products/ha

teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jun 2014 15:52

Nutela in podobni izdelki ter nugat so dostopni v običajnih trgovinah, za pasti pa se strinjam s teto troto. Gre za produkte, ki jih uporabljajo profesionalni slaščičarji, "žalujoči ostali" pa se sprašujemo, kaj neki to je. 

Zadeve se razlikujejo v finesah oziroma deležih posameznih sestavin (lešnik, sladkor itd ...). O tem nimam pojma, moje poznavanje se konča pri nugatu, kupljenem v kilogramskem bloku, ki traja kar nekaj časa (pa kar sporti režem koščke, ker ga imam tako zelo rada, bolj kot vsako čokolado ...).

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. jun 2014 16:24

Te paste so ponavadi v vedrih pakirane, kot tudi paste za sladolele (videla pri sosedi, ki ima domačo peko slaščic), naj bi jih prodajali le firmam, ampak se ponudniki znajdejo na vse mogoče načine in dobavijo tudi tistim, ki se s tem na črno ukvarjajo:

http://slascicarna.eu/kreme-za-torte/krema-za-lesni

http://pekis.si/praski-paste-kot-dodatek-k-sm

http://bonopan.si/sl-SI/3163/izdelki-slascicars

www.rams.si%2Ftrgovina%2F&ei=E">Rams

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti