Diplomo imam, pa vendar sem nezaposliva oseba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2014 11:20

Vseživljenjsko pravilo: Človek zapravlja čas za vse aktivnosti pri katerih se je malo do nič naučil in posledično tega ciklično ponavlja ene in iste napake. Velja za vse sfere v življenju in velja za vse ljudi na svetu.

Tko je shvatio, shvato je.

 

Vendelina jr.

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

7. jul 2014 12:06

Vendelina jr. je napisal/a:

Vseživljenjsko pravilo: Človek zapravlja čas za vse aktivnosti pri katerih se je malo do nič naučil in posledično tega ciklično ponavlja ene in iste napake. Velja za vse sfere v življenju in velja za vse ljudi na svetu.

Tko je shvatio, shvato je.

 

Vendelina jr.

blossom

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jul 2014 21:26

Že slab mesec čakam, da bo imetnik diplome popravil svoj lapsus (? upamo pa lahko, ne) v naslovu teme.

Ker se to ni zgodilo niti po mesecu dni niti po devetih straneh razpredanj, nisem čisto nič presenečena nad dejstvom, da je brez službe, pa ni nič važno ali z diplomo ali brez.

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jul 2014 21:35

pirnica je napisal/a:

Zanimivo za iskalce dela.........

http://www.siol.net/priloge/kolumne/samo_rugelj/2

 

Ne le vredno branja, predvsem vredno posnemanja oz. povzemanja uporabnih namigov. Kadarkoli, ne le v teh časih.

rimljanka

Mirc86  

član od: 17.12.2011

sporočila: 33

16. jul 2014 23:13

Nola, iz principa ne bom popravil tega "lapsusa". Moram priznati da je tule na tem forumu kultura piscev na nuli Kar znate je samo eno jambranje, iščete dlake v jajcu zaradi ene napake v tekstu, namesto da bi se lotili dejanskega "problema", zaradi katere je bila tema odprta. Tega nisem opazil samo pri moji temi, ampak pri veliko ostalih. Veliko uporabnikov je dobesedno žleht.

 

Kar se pa tebe Nola tiče... Predvidevam da si visoko izobražena, si že v pokoju, imaš veliko življenjskih izkušenj. Od take osebe bi pričakoval malo boljšo neko osnovno kulturo pisanja. Ne pa da veselo naokoli žališ.

Na žulj si mi stopila, se opravičujem vsem, če je moj komentar preoster.

 

Žal mi je tudi, da sem se spustil na tvojo raven (ja, vikal te žal ne bom, tega spoštovanja si od mene nisi zaslužila). Torej, z diplomo v roki, ali brez, imam vsaj samospoštovanje in tudi nekaj pameti, da nebi šel koga tako globoko užaliti.

 

Hvala vsem, ki ste pomagali z vašimi nasveti.

 

Pa lep pozdrav!

Mirc86

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. jul 2014 6:38

Mirc68, samo eno prijazno vprašanje imam: Si prebral članek Sama Ruglja na linku, ki ga je pripela pirnica?

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2014 8:52

@Mirc86

Čisto razumljivo je, da je človek, ki nima dela in ki je nezaposlen, jezen. Če ni zaposlitve in izpolnitve ob delu, se v človeku naredi grozna praznina, ki se polni samo z jezo. In tebe je ena sama jeza - ki se prebere v pisanju.

In imam dve možnosti: Ali nadaljuješ s tako jezo in odbrusiš vsakemu nazaj in v vseh zgodbah vidiš zarote, ki onemogočajo, da bi ti prišel do zaposlitve in potem potenciraš svojo jezo do točke, ko boš končal kot popoln luzer in se pridružil že obstoječim klošarjem na Obali. ....ali pa da radikalno spremeniš svoje videnje.

Izbira je čisto tvoja.

Če se odločiš za to, da spremeniš svoje videnje stvari, je pa dobro, da počneš čim več od tega:

- honorarna dela, dela v nevladnih organizacijah, ki so na Obali (tako se dobijo izkušnje in se vidi, kako se različni ljudje ozdivajo nate in se tudi ti iz tega kaj naučiš). Mimogrede, v Lj je masa potencialnih "vaditeljev čolna do 15 m" in za izpit je treba opraviti tečaj in je vedno znova hudo iskanje predavateljev s področja pomorskih predpisov, motoroznanstva .....zakaj ne naredite zavdoa in prodajate te storitve, saj ni to ravno sanjska služba, ampak služba pa je?)

- sprijazni se s tem, da tisti, ki te niso sprejeli v službe, niso zlobni (če človek slabo misli o okolici, se potem spremeni v sitnobo in sitnobe noče nihče zaposliti)

- ne razmišljaj o tem, kako je družba in okolica kruta in krivična do tebe in namesto tega poskušaj premisliti, kaj ti hoče povedati. In nauči se, da se gospe, ki pove, kako se kakšna beseda pravilno napiše, zahvali za opozorilo. Če imaš še kaj za zarobiti, se ugrizni v jezik in počakaj da ti ali odpade jezik ali pa da  neha boleti (kaj bo prej) in ta čas izkoristi za to, da ti je nekdo nekaj povedal zaradi tega, ker mu ni vseeno. Ker če bi mu bi bilo vseeno, bi te pustil na tvoji poti, ki, tako se bere, deluje precej samouničevalno.

Skratka, vzemi se v roke. Pa srečno. 

 

Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

17. jul 2014 10:47

Tole si pa zelo napisala in upam, da se fant kaj iz tega tudi nauči.

Ognjič

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

17. jul 2014 12:48

Ok,sem si rekla, bom pa še jaz svoje dodala. Moje menje je pač takšno, čeprav vem, da me boste nekateri obsipali z komentarji. Koliko današnje mladine se zadovolji samo z poklicno izobrazbo!? Vsi samo rinejo na fakultete, čeprav vedo, da z diplomo težko dobiš službo ali pa sploh ne! Drugo moje mišljenje pa je, kljub temu, da imaš diplomo in interes, ter delovne navade, se boš nekako znašel. In kot je nekdo že omenil, zamolčiš diplomo in, če nisi izbirčen boš delal vse......No, še nekaj bi dodala, imam višjo izobrazbo in opravljam delo za katerega ni potrebna niti poklicna izobrazba. Še enkrat se opravičujem, če sem morda koga prizadela z mojim razmišljanjem, pa vendar......

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti