Povišan krvni tlak,sladkor in holesterol..

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

tema odprta - 20. jun 2014 14:10 | ogledi: 15.100 | odgovori: 9

kako se borite proti vsem zgoraj napisanemu z naranimi zdravili oz.sredstvi?

ejdl

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. jun 2014 14:28

Z zdravim načinom življenja, ni druge. Veliko piše o tem, kamor pogledaš.

 

naor

nickMax  

član od: 1.2.2012

sporočila: 71

20. jun 2014 17:37

ejdi,za krvni tlak je edina rešitev urejeno in mirno življene.Posledično se uravna tudi sladkor in holesterol.Zdravila so trenutno mašilo. Kot je napisala naor,zdrav način življenja.Ni vedno lahko,vendar se je vredno potruditi.

nickMax

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

20. jun 2014 18:56

Če je udarilo vse od naštetega potem si svojo kvoto "biksanja" itak že davno izkoristil oz. presegel. Spremembra navad in razmišljanja na zdrav način življenja pa bo bolje. 

 

Sicer pa... saj razumem človeške šibkosti in navade/razvade, jih imam tudi sama, ampak ne razumem pa tega, da ko se enkrat prižgejo semaforji za alarm, ljudje še kar iščejo bližnjice in si mečejo pesek v oči. Je ni jedi, ki bi bila tako dobra, da bi bilo vredno po njej se filati s tableti za pritisk in z inzulinskimi injekcijami oz. upat, da bo pomagal kak čudežen čajček ali zel. In ob vsej tej konzumaciji škodljivega upati, da ne doživim kapi ali zapletov pri sladkorni. 

Viva Meier

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jun 2014 19:23

No ja, kar tako povprek dajati v nič zdravila ... Gre do neke meje, a ko so genske zasnove začetek, potem pa še kaj drugega zraven, zgolj tako imenovano zdravo življenje, dieta in čajčki ne pomagajo niti pri vzdrževanju nekega znosnega stanja.

Sem pristaš posvetovanja z zdravnikom, plus seveda upoštevanje za priemrno prehrano innačin življenja.

Jaz pač brez zdravil zoper holesterol in trigliceride ne morem normalno funkcionirat, dieta gor ali dol. 

mamamia

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

20. jun 2014 20:51

mamamia, taki primeri, ko ob nekem povprečno normalnem življenju ne gre brez zdravil  so itak nekaj drugega, in čisto razumljivi. Meni samo osnovno vprašanje diši na ono mi bi jedli pohano, pa pohano pa potem še sladkega brdo za povrhu pa še malo zalili z obilo soka polnega sladkorja, in to 7 dni na teden. Pa mrdnili ne bi nič, samo kak čajček bi popili na vse to da se malo poravnajo presežki. Če temu ni tako se seveda opravičujem. 

Viva Meier

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. jun 2014 11:47

Danes smo dobili v nabiralnik brezplačno številko revije "Zakladnica zdravja". Predvidevam, da so jo poslali veliko gospodinjstvom. V njej sem ob hitrem pregledu zasledila odgovor na veliko vprašanj o našem zdravju, tudi o holesterolu. Priporočam v branje in upam, da nisem naredila reklame.

 

 

 

naor

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

21. jun 2014 16:08

Ejdl - počasi in po pameti.- Se da tudi za takega človeka kaj pametnega pripraviti, posebno v tem času, ko je obilje zelenjave tako na trgu kot na domačem vrtu, če ga imaš. Pa tudi kaj sladkega se da pripraviti,  kljub omejitvam. Je pa po mojih izkušnjak najtežje "živce" v red spraviti (mislim v tem smislu, da se izogibaš stresu, da imaš neko mirno življenje), ker ti kar delajo in delajo po svoje in jih ne moreš v vrečo dat pa zavezat in vreč stran.

Veliko uspeha pri borbi proti temi nadlogam.

tedyka

Andrejmocnik  

član od: 3.7.2014

sporočila: 17

3. jul 2014 14:59

Mislim, da je dobra naravna rešitev predvsem umirjeno in zdravo življenje. Čim več gibanja in športanja, prav tako pa se je potrebno izogibati preveč sladkarijam in stvarem s preveč holesterola (kakšna majoneza in podobno ;). Srečno!

Andrejmocnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti