Zamrznjeno sadje za pecivo

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 20. jun 2014 9:23 | ogledi: 7.272 | odgovori: 6

Rada bi naredila torto z malinami; najprej biskvit nato naložene maline, čez malinova pena (iz malinovega pireja, želatine, sladke smetane, sladkorja), nato ponovno biskvit in na vrh še jogurtova krema. Zanima me ali se lahko uporabijo zamrznjene maline, da ne bi bilo preveč tekoče, vse skupaj (ker so namreč zamrznjene)? Ali se naj prej vse skupaj odmrzne. Se pravi, da bi bili na biskvit dane cele maline, v peni pa so zmečkane maline? Pa maline ko prerežeš torto morajo biti lepo vidne (celi kosi malin). Pride potem enako kot pri svežih malinah ali je vse skupaj bolj zmečkano? Hvala.

tej_a

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

20. jun 2014 10:35

Tistih, ki jih boš naložila cele nikar ne odtaljuj. Ne bo neke velike razlike kot če bi bile sveže. Maline so zelo hvaležno sadje za zamrzovanje. Za malinov pire jih boš pa mogla odmrznit seveda.

Vesnuska

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

20. jun 2014 11:18

Tudi jaz imam dobre izkušnje z zamrznjenimi malinami, sem jih že večkrat uporabila in jih nikoli ne odmrznem, kadar želim uporabiti cele.

Sandra_a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. jun 2014 16:49

Maline VEDNO uporabim zamrznjene, ker ko imam sveže, jih takšne tudi pojem, brez vsega. Za v torto se maline kar zamrznjene napikajo v namazano kremo in se malo zagladi. Tudi za po vrhu so fine. Lahko jih odtališ na papirnati brisački in previdno podevaš na vrh torte in zaliješ s prozornim prelivom. Bo super! jagode so za povrhu bolj tako tako

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

20. jun 2014 18:07

Pozabila sem napisati, da je nekaj odvisno tudi od kvalitete malin. Kupila sem tudi že tak zdrobljen klump, da ni bilo za nikamor, je pa res da je bila mešanica gozdnih sadežev. Domače, ki jih zamrznem na pladnju, in šele nato dam v vrečko so pa super.

Mi tudi večino malin pojemo svežih, vendar jih je preveč, zato ostanek vedno zmrznem.

Vesnuska

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

21. jun 2014 9:53

meni bi bilo škoda zdaj pri tem vsem svežem sadju kar ga imamo dajati zmrznjeno...sveže je le sveže...

Teja

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

21. jun 2014 13:06

Mi pa ravno zdaj še zadnje doma zamrznjeno sadje porabimo, da gre lepo nova 'runda' svežega letošnjega sadja v skrinjo (ga je preveč, da bi uspeli vse sveže porabiti). Vedno imam toliko v skrinji, da ravno tak čas, zgodaj poleti, porabim še zadnje paketke lanskih shrankov 

Potem pa seveda celo poletje/jesen uporabljamo sveže sadje, kar je pa viška pa zamrznem, skuham marmelado... takšne sadne shranke potem lahko uporabljam celo zimo in pomlad, vse tam do junija, ko mi običajno zmanjka   (izjema so češnje, in jagode, ki jih dam sicer tudi v skrinjo, ampak jih nimam toliko, da bi mi ostale do naslednjega leta in jih večinoma sveže porabim)

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti