Registracija vozila

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. jun 2014 10:21

Za takšne primere, kot jih navajaš so pač drugi ukrepi in organi , da to preprečujejo in ne omejevanje na tak način , kot je baje zdaj v modi . Ampak jasno, ker nihče svojega dela ne opravlja tako kot bi moral oziroma ga prelaga na drugega je najlažji način birokratski ukrep, pa je. 

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

18. jun 2014 10:55

Dajte mi no razložit - kje je tu kakšno omejevanje?

Sonja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. jun 2014 10:55

Lahko si kupil avto lani in izpit izgubil letos. Primer 1.

Lahko si bogat invalid, ki si za svoje prevoze bogu hvala lahko privošči dober avto, ki ga vozi nekdo drug. Primer 2

Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jun 2014 11:44

hedonist je napisal/a:

Zdej če je to res potem je to še ena norost naše birokracije. Kaj ima lstništvo skupnega z uporabo ker potem takem ne smem kupiti aviona če nimam licence za pilota !?? Totalna norost in ja , vse bolj razmišljam da se izselim od tukaj za zmeri .



hedonist

 

Nihče ti ne preprečuje, da si kupiš helikopter. Samo boš njegov lastnik. Registriran uporabnik (lahko jih je več) bo pa nekdo, ki zna tako zračno plovilo voziti.

In ko se ti bo zgodila katastrofa v smislu, da bo nekdo sunil tak helikopter in ga bodo slučajno našli v kakšni prijateljski državi naše EU ali pa izven nje...takrat boš salamensko vesel, da se bo izkazalo, da tisti XY ni registrirani uporabnik in da se bo iz tega eksplicitno izkazalo, da se XY vozi z ukraadenim plovilom.

 

Sedaj pa namesto helikopterja uporabi avtomobil in izvedi misel do konca. Je bilo razumljivo?

Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. jun 2014 11:53

Miličniška logika, hedonist, seveda jo vsak, ki ima pet minut časa in interes, brez problema obvozi, eni čisto običajni uporabniki tega življenja imajo pa seveda sitnosti. Ne sicer nepremagljive. ampak ravno toliko zoprne, da jim večina, ki zaenkrat še ni pahnjena v revščino podleže.

Tudi če pustimo miličnike in miličnice, ki so se z našim denarjem kar naenkrat s poklicnih šol zavihteli v take in drugačne višje in celo visoke šole (namesto, da bi raziskovali kako in zakaj so te sploh ustanovljene v vsaki vasi) in si zdaj dovolijo pametovanje in moraliziranje če že ne v zaresnem življenju pa  vsaj na kakšnem portalu, bi bilo prav, da se te zalege tako ali drugače otresemo.

 

nola

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. jun 2014 12:05

Začetnica: izgubil sem izpit  maja , registracijo pa sem podaljšal aprila. Pomeni, da ko sem izgubil izpit je ugasnila tudi registracija ? 

Cenjena Vendelina Jr, nazorno povedano v celoti , mi je bolj jasno ampak še vedno menim , da je to norost , glede misli pa težko še kaj komentiram. Ker ko se zgodi, se zgodi .

Draga Nola, kot običajno imaš povsem prav, tvoj stil je itak kul kot vedno.

Nikoli nisem imel težav s takšnimi problemi in sem resnično povsem neveden zato pa toliko bolj presenečen nad vsem napisanim v tej temi. 

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. jun 2014 12:19

Jaz sem se več ali manj nehala jeziti nad našo birokracijo, odkar moj sin živi v Ameriki. Tudi tam ni vse tako bleščeče kot bi si mislili, vsepovsod smo samo ljudje, vsepovsod imajo(imamo) pravila, počasne in nesramne, prijazne in ustrežljive uradnike. In če se kdo misli izseliti samo zato, naj mu bo mila tujina. Mi mislimo, da je pri nas vse zanič, no pa ni tako. Vedno bodo eni nergali, pa naj bo tako ali drugače, sorry!

 

naor

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. jun 2014 12:42

hedonist je napisal/a:

Začetnica: izgubil sem izpit  maja , registracijo pa sem podaljšal aprila. Pomeni, da ko sem izgubil izpit je ugasnila tudi registracija ? 

 

hedonist

 

Ne, ampak naslednjega aprila ne boš mogel več podaljšati.

Začetnica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. jun 2014 15:26

No in v čem je torej bistvo tega zezanja, ker imam kar 11 mesecev na razpolago da haram po svoje in naredim še kakšno bedarijo . 

hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jun 2014 15:56

Saj si jo evidentno že naredil, ker nisi zaprosil za nov dokument...

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti