Koliko prtljage

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jun 2014 14:47

Fajn zavita v papir v škatli za čevlje je preživela steklovina tudi v mojem nahrbtniku, ni treba, da je pregrešno draga prtljaga. Bolj kot za kristal bi se sama sekirala, če bi se razbila steklenica domačega bučnega olja.

Loni Makaroni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. jun 2014 15:15

Omejitve teže in dimenzij prtljage so povsem odvisne od letalske kompanije in razreda (ekonomski ali business); ne samo nizkocenovniki, ampak tudi redne kompanije imajo svoja lastna pravila, tako da lepo pojdi na stran obeh kompanij, s katerimi letiš, vtipkaj booking number in si oglej podrobnosti svojega leta; primer: letos marca sem pri British Airways lahko imela 23kilsko ročno prtljago, v oktobru letim s KLM v Amsterdam in lahko ročna prtljaga tehta 12 kg in zraven imaš lahko še en accessoire, whatever that means (verjetno fotoaparat, ročna torbica ali kaj podobnega). Po tistem, ko nas pred nekaj leti niso spustili z aviona takoj po pristanku, vmes se je pa dalo videti, kako razkladajo kovčke, niti slučajno ne bi pakirala v oddano prtljago česarkoli, kar se lahko razbije, razlije ali zdrobi (bom poskušala izbrskat skrivni posnetek). Sama vedno za polet oblečem žepat brezrokavnik (hunting vest), v katerega žepe se da natrpati vse tiste drobnarije, za katere ne veš, kam bi jih v zadnjem hipu stlačil, vključno z mobitelom, najmanjšim fotoaparatčikom in copatki za enkratno uporabo za primer morebitnega sezuvanja na security (nujno za OCDjevce, jaz sicer nisem, ampak mojemu najdražjemu pa tovrstni harrassment praviloma pokvari dan, če ne še kaj več) Plačevanju dodatnih kil se pa človek razumno izogne, če jemlje s seboj majhno digitalno potovalno tehtnico; čisto spodobne bodo imeli čez nekaj dni v Hoferju. lp, proxima

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

17. jun 2014 7:30

Proxima tisto potovalno tehtnico sem že kupila lani in je res neverjetno uporabna. Majhna in jo lahko neseš kamorkoli na potovanje, pa zelo točna tudi.

Sem pa na spletni strani Lufthanse preverila, res je 8 kg. Za ročno prtljago sem se odložila za borše, lahke in mehke, lepo se dajo zložiti v predal. Počasi že pakiram.

kara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jun 2014 18:50

Za tehtanje prtljage jaz enostavno stopim s prtljago na vago in odštejem mojo težo. Za nazaj si pa malo predstavljam v glavi, koliko sem imela prej "fore" :D

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

17. jun 2014 19:25

Pa še moj premislek: res je grdo, če delajo s kovčkom tako, da razpade. Toda po drugi strani sem kar vesela, da se kovčki tudi uničijo. Če samo pomislim, da bi morala še vedno potovati s svojim prvim Samsonitom, ki je imel dve majhni kolesci in zanko za vlečenje ... Tehnologija pri izdelavi kovčkov tudi napreduje!

In še mimogrede: pri Ryanairu (kjer so res najbolj pasji glede prtljage) že nekaj časa milostno dovolijo poleg ročne prtljage tudi torbico 35 x 20 x 20! 

 

teta torta

MaskaA  

član od: 22.10.2013

sporočila: 61

18. jun 2014 3:24

kara - jaz zadnje čase na avion kakšne težje/lomljive stvari vzamem kar v darilni (ali nakupovalni) vrečki. Čez carino grem normalno (njih pač ne briga kaj in kako), pri vratih oz. vkrcavanju mi pa ne morejo dokazat, da zadeve nisem kupila v duty free-ju oz. za carino. Zadevo imam tako lahko stalno pri sebi in z njo delam, kot se meni zdi primerno. Edino pazit moraš, da je kje ne pozabiš :)

 

Glede partljage - v zadnjih dveh letih sem naredila res ogroooooomno kilmetrov na avionih (predvsem čezoceancih), pa sem se odločila za dražji kufer in mi ni žal. Prej sem zagovarjala poceni variante (ker ja, se itak uničijo), ampak ko je prvi kitajski zgubil kolo ob najbolj neprimernem času in je imel drugi po dveh poteh neke čudne luknje v tkanini, pa tudi zadrga ni bila več kot bi morala bit, sem se končno odločila za trdega dražjega in moram rečt, da je res postal grd - opraskan, pobarvan, polepljen, ampak še vedno je cel, kolesa so ok in nasploh mu nič ne manjka, ceno je pa že skoraj amortizral s številom poti, ki jih je dal skozi.

MaskaA

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

18. jun 2014 9:32

MaskaA  ali torej ti misliš, da v kolikor nesem kristalne kozarce v vrečki, kot osebno prtljago bo vse OK? Saj jo moraš z vsem položiti na pult, da jo preslika. Piskalo sicer ne bo, ampak je lahko opredeljeno kot nevarno. Morda kakšne druge stvari, ne vem če bo šlo s kristalom.

kara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jun 2014 9:39

A ne bi bilo najbolje, če povprašaš - po telefonu - na Adrii ali v kakšni turistični agenciji, kako s temi nesrečnimi kozarci? Pa saj rogaške kozarce imajo tudi v ZDA. Ali pa vzami takšne brez peclja, jih ovij v majice in brisače pa z mehurčkastim polivinilom in daj v prtljago za čekiranje. Sin je v navadni potovalki s Kube nesel tri steklenice ruma, zavite samo v majico, potovalka niti polna ni bila, pa so bile vse cele. Ni vrag, da tudi tvoji kozarci, dobro zaviti, ne bi prenesli take poti.

 

mamamia

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. jun 2014 10:29

Ampak resno, ne bi zavrtela telefona in bi že zdavnaj imela najbolj relevanten odgovor?

+ 386 (0)1 369 1010

https://www.adria.si/sl/informacije/

 

Issi

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

18. jun 2014 11:21

MaskaA je napisal/a:

k

 

Glede partljage - v zadnjih dveh letih sem naredila res ogroooooomno kilmetrov na avionih (predvsem čezoceancih), pa sem se odločila za dražji kufer in mi ni žal. Prej sem zagovarjala poceni variante (ker ja, se itak uničijo), ampak ko je prvi kitajski zgubil kolo ob najbolj neprimernem času in je imel drugi po dveh poteh neke čudne luknje v tkanini, pa tudi zadrga ni bila več kot bi morala bit, sem se končno odločila za trdega dražjega in moram rečt, da je res postal grd - opraskan, pobarvan, polepljen, ampak še vedno je cel, kolesa so ok in nasploh mu nič ne manjka, ceno je pa že skoraj amortizral s številom poti, ki jih je dal skozi.



MaskaA

 

Jaz že nekaj časa razmišljam, da bi si kupila Rimowo. Sicer svinjsko dragi kovčki, sem pa prepričana, da je to res nakup za celo življenje. Trenutno največ uporabljam Sampsonite in Ghepard. Sploh slednji se mi zdi, je super kompromis med ceno in kvaliteto.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti