In memoriam: jurij gustinčič

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

tema odprta - 7. jun 2014 20:47 | ogledi: 4.475 | odgovori: 6

Za večno nas je zapustilo eno svetovnega formata najprodornejših novinarskih peres zadnjih desetletij, in v dandanes že tako obubožani in osiromašeni novinarski srenji za seboj pustilo tako neizbrisen pečat kot veliko praznino, ki je zlepa ne bo mogoče zapolniti.

Enkrat v svojem življenju sem imel čast sedeti za isto mizo, pri kosilu, kot on.

Naj počiva v miru.

Andrej

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jun 2014 19:45

Legenda je bil, legenda. 

mamamia

piška65  

član od: 3.8.2013

sporočila: 10

8. jun 2014 22:01

Pogrešali bomo njegovo lepo slovensko in ravno prav ostro besedo .

Čeprav obrabljeno , naj mu bo lahka zemlja domača .



piška65

Sporočilo je spremenil(a) piška65 dne 08. 2014 22:02

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jun 2014 6:28

Bila sem na začetku osnovne šole, ko me je privabil glas osrednjega TV dnevnika, ki je s specifičnim tonom govoril o Nixonu, Watergate aferi , vojni v Vietnamu.....in sem začela gledati TV dnevnik in spremljati novice s področja zunanje politike. Temu je sledilo zanimanje za vse, kar je malo dišalo po družboslovju.  Na nek način je Jurij Gustinčič postavil smer mojega profesionalnega zanimanja. V zadnjih desetletjih pa je bil opomnik tega, da se intelektualna integriteta ne prodaja in ne prilagaja dnevnim muham.  Inspirativno. Kot je insipirativno tudi to, da je možno intenztivno živeti vse do zadnjega, da je možno še teden pred smrtjo brati svojo kolumno in potem nekega dne zaspati in se zbuditi v legendi. Taki ne odidejo nikoli.

Vendelina jr.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

9. jun 2014 6:38

Legendarec....pa še super prikazan v meni ljubem TV POPRU!! O sem se nasmejal. 
Rad sem gledal njegova ned.poročanja. Ko sem še mali pjeb bil!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

9. jun 2014 12:35

Prepričana sem, da nam bo ostal v lepem spominu. Kako prodorna je bila njegova beseda. Pa to, da je znal reči bobu bob brez odvečnih besed. Res, velik novinar!

tisa55

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

9. jun 2014 12:43

Na tvs1, je bila včeraj ob 21. uri oddaja o njemu, oz. intervju,ki je bil posnet leta 2011, zelo zanimivo poslušanje in gledanje, hvala televiziji,da jo je predvajala in velik poklon gospodu Juriju,res velika legenda.  

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti