Krema iz sladke smetane

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

tema odprta - 6. jun 2014 6:57 | ogledi: 15.471 | odgovori: 30

Pozdravljeni.

Imam velik problem. Želela sem narediti kremo po receptu za torto Nutella, vendar se mi je smetana (alpska) z Nutello spremenila v gosto tekočo zmes. Kot krema za torto je tako povsem neuporabna. Zamislila sem si, da bi to tekočo zmes vmešala v mascarpone in bi iz tega nastala krema za torto. Ali se bo izšlo? Je kdo poizkusil? Se mogoče potem tudi mascarpone utekočini?

 

 

berti

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

6. jun 2014 7:05

koliko pa imaš smetane? Vse sestavine morajo biti vedno mrzle za kremo. 

jaz bi dala na 500 g mascarponeja 2 dcl te smetane + stopljeno čokolado za kuhanje. Pustila v hladilniku, da čokolada naredi svoje. Mi nismo ljubitelji želatin v vsaki kremi. Če pa vas ne moti želatina v kremi, lahko dodaš namesto čokolade tudi želatino. 

Jaz za tortne kreme zato vedno uporabim rastlinsko smetano, ker veliko bolj fiksira. Ok, tudi zato, ker ima otrok intoleranco na laktozo. :))

 



Sweetness Bakery

Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 06. 2014 07:06

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. jun 2014 8:04

Probaj z mascarpone,počasi in na rahlo dodaj to tekočo kremo,če se ti ne strdi,ker predvidevam da se ti bo težko,dodaj na koncu želatino fix.Želatina v kremi moti če jo je res preveč,ampak takrat je krema trda da bi jo morali rezat z nožem,je pa to čisto naravna stvar.

Za rešit kremo pa jo lahko ponudiš v kozarčku.Nalomi v kozarček kakšne kekse,recimo amarete,naloži malo kreme,pa še eno plast keksov,spet kremo,mogoče vmes kakšen koščke čokolada,ali koščke jagod,češnje..,ali pa rozine namočene v rum,za otroke jih pokuhaj malo v mleku,da se omehčajo ,postaviš v hladilnik in imaš sladico...in nato narediš novo kremo za torto.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 06. 2014 08:22

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2014 10:25

Jaz bi vse tole dodala v mesanico mascarponeja in smetane 1:1, ki bi jo naredila tako, da bi smetano stepla le toliko da se poznajo sledi metlic, dodala mascarpone in do trdega zmiksala. Nato bi dodala tvojo mesanico in se rahlo pomiksala.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2014 10:26

Mascarpone in smetana ne potrebujeta zelatine, ce se ju skupaj zmiksa, ker nastane res trda krema

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

6. jun 2014 12:40

bannanna je napisal/a:

Mascarpone in smetana ne potrebujeta zelatine, ce se ju skupaj zmiksa, ker nastane res trda krema



 

to je res, ampak dodana sladka nutela v mascarpone in smetano vso zadevo takoj "utekočini". Preverjeno, ker delam po večini to kombinacijo. . Takoj, ko se doda sladka nutela, sploh, če z njo pretiravamo, postane krema zelo mehka. Zato jaz vedno dodam še stopljeno temno čokolado, ki kremo "otrdi". 



Sweetness Bakery

Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 06. 2014 12:41

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

6. jun 2014 14:10

Ja res jo "utekočini". Ampak se potem na hladnem strdi.

Jaz sem tako kremo nabrizgala na torto (mascarpone + nutella), brez dodane želatine. Sem malo tvegala. Pa se je potem v hladilniku strdila.

Seveda se lahko doda stopljeno čokolado, je še intenzivnejši okus in barva. Lahko pa tudi želatino, po želji.

Bannannina ideja pa se sliši super, pol mascarpone in pol smetana. Za sprobat.

anka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. jun 2014 15:08

Alpska smetana ni kul, me je že večkrat razočarala. V bistvu sploh ne vem za kaj je sploh uporabna. Prisegam na klasično Musmetano pa najsibodi za kuhanje ali zgolj za stepanje. Alpske ne kupim nikoli več, ziher :)

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jun 2014 15:40

Se strinjam s Hedonistom.

 

naor

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. jun 2014 16:35

Čakajte sedaj vidva..alpska smetana vama ni všeč?..samo Mucusine smetana?..a ni to eno in isto?...a obstaja pakiranje kjer piše samo alpska smetana?...ko jaz zapišem alpska smetana mislim z tem to Mucusine alpsko smetano ...ena je za kuhanje,ena za kavo in ena za stepanje.

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jun 2014 16:42

Navadna sladka smetana od Ljubljansklih mlekarn. Mu je zdaj nova oznaka. V rumenem tetrapaku, ki nima podaljšanega trajanja.

Je pa tudi za kavo, za stepanje, po želji.

 

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti