Krema iz sladke smetane

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jun 2014 9:27

Ahaaaaa gracias!!! vidim da res kupujem tole s kratkim rokom, gledam sicer vecinoma na kolicino mascob. Meni alpska ni slaba po okusu, dalec boljsa od rastlinskih, ki niso uzitne. 

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

7. jun 2014 9:38

Mu cuisine alpska smetana za stepanje je smetana kateri je dodan stabilizator oz. utrjevalec E407, ki poskrbi, da je smetana bolj "kompaktna" in zato primerna za stepanje za kreme.

Mu cuisine sladka smetana je pa visoko pasterizirana smetana brez E dodatkov, jaz jo ponavadi uporabljam kot dodatek jedem in pa tudi za kuhanje, ko ne rabim zadeve zgostiti, ampak samo okus po smetani.

Mu cuisine sladka smetana za kuhanje je pa prav tako smetana, vendar z manj mm od ostalih dveh in prav tako vsebuje gostilomoz. E 407. 

 

Razlika je torej v dodanih stabilizatorjih oz. gostilih, ki zadevo naredijo bolj stabilno. ;)

 

Sweetness Bakery

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jun 2014 11:25

Jaz teh za kuhanje nikoli ne kupim in mi je smesno ko me sprasujejo katera smetana se v tem in tem receptu uporabi. Ja sladka :) po okusu seveda. Meni se zdi ta za kuhanje pac z manj mascobami pa mi je skoda to kupit, raje dam sladke manj :)

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

7. jun 2014 15:00

jaz pa za vse kreme, za tiramusu... uporabljam MU cuisine sladko smetano (jaz ji rečem smetana z rumenim pokrovčkom), se čisto lepo stepa in mi je najboljša po okusu.

Pa za kuhat tudi to uporabljam

pekoča paprika

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

8. jun 2014 11:13

Kdor uporablja MU sladko smetano (to z rumenim pokrovčkom v 250 ml embalaži), lahko uporablja 500 ml Mercatorjevo blagovno znamko (rumeni tetrapak), ki jo proizvajajo Ljubljanske mlekarne - včeraj preverila obe deklaraciji (ta 500 ml tetrapak in 250 ml embalažo Mu smetane). Ti dve smetani se meni naredita lepo. Ne pa uporabljati 250 ml smetano blagovne znamke Mercator (Celjska) - ta pa se meni ne naredi lepo.

 

 

http://www.mojalbum.com/tajda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jun 2014 13:48

Se popolnoma strinjam ker imam iste probleme! 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. jun 2014 18:14

elaphus je napisal/a:

Samo en, verjetno za koga niti ne tako pomemben medklic: sparova sladka smetana za stepanje je identična mucuisine al kako že, pa precej cenejša.

lp



cervus

 

Ta je meni super! Kupila pa sem že tudi navadno mercatorjevo sladko smetano (nič ne piše, da je za stepanje), pa se mi je super krema naredila, tudi z nutello. Že večkrat sem delala torto nutello s prej omenjenima smetanama in nikoli nisem imela problemov.

JJ

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. avg 2014 19:26

Bom kar tule vprašala, da ne načenjam nove teme... Ali lahko v kremo - narejeno iz sadnega pireja, rumenjakov... (govorim na pamet), ko se to ohladi, namesto sladke smetane vmešam beljakov sneg? Oz. če lahko del smetane nadomestim z beljaki?

Ker če obe kremi delam s smetano, pride malce "težko".

 

Hvala!

Moycaa

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. avg 2014 20:23

jaz vem za jabolcno peno - pecena/kuhana jabolka pretlacis, sladkas in skupaj z beljaki stepes, ostane kar nekaj kompaktna. Mi smo jo vedno jedli v kozarcih.  

"Stressed is desserts spelled backwards!"

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

14. avg 2014 23:31

Moycaa poslala sem vam zasebno sporočilo :)

ledenka_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti