Krema iz sladke smetane

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. jun 2014 16:54

Hvala Naor,zgleda da jaz zadnje čase hodim kot konj z plašnicami po trgovini...ne vidim popra v slanici,ne ločim žefrana od žafranike,za čili papriko sem mislila da je paprika,pa kajanski poper da je vrsta popra..

Vrtejbenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jun 2014 17:29

Samo en, verjetno za koga niti ne tako pomemben medklic: sparova sladka smetana za stepanje je identična mucuisine al kako že, pa precej cenejša.

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jun 2014 17:36

Vrtejbenka, če ne bo hujšega še umret ne bo treba!

naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2014 18:10

saj mu cuisine je bivsa alpska ane? Jaz tudi v sparu kupim njihove znamke, roza ali rumeno, sicer pa hoferjevo, ki ima 36% mascob. Nikoli lidlove ali spinove ker imajo premali delez mascob in so cisto vodene :s 

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. jun 2014 18:24

Zame je alpska smetana tista s podaljšanim trajanjem (tako kot alpsko mleko), uporabljam jo samo, če delam torto na kakem jadranskem otoku, in jo prinesem s seboj), ker imajo tam samo sladkano rastlinsko (ki pa je res ne maram). Ima nekoliko drugače okus, za stepanje mora biti zelo dobro ohlajena in stepati jo je treba začeti z majhnimi obrati. 

 

Sicer pa uporabljam sladko smetano, Hoferjevo ali Sparovo (ker sta cenejši) ali pa Mu cuisine.

teta torta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jun 2014 18:26

To pa ne, da bi bila bivša. Tako kot je napisala teta torta.

 

naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jun 2014 0:46

Na mu cuisine pise alpska smetana. Z bivsa sem misla na tisto ki je imela naslikanega nekaj modrega na embalazi, z nekaj rjavega pa je bila za kavo.  S pojavom Mu, sta izginili ti dve ker se je zamenjala embalaza. In ta je bila ze vcasih alpska, sedaj pa je alpska mu cuisine. Zakaj se rece alpska pa nimam pojma. Alpsko mleko je zame samo od lj mlekarn, ceprav imajo povecini dolg rok skoraj vsa.

a pomazes prosim teta torta katera je alpska??

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. jun 2014 6:27

pa saj pise gor.

sladka smetana:  alpska:

"Stressed is desserts spelled backwards!"

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. jun 2014 6:36

Jaz pa, ker toliko uničujem smetano, kupujem kar od NAJBOLJŠEJŠEGA SOSEDA (lokal patriot ali kaj) njihovo POLA LITRSKO. Od vseh smetan po POLALITRA je najcenejšejša + ZELOOOOO DOBRA!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. jun 2014 7:43

No tako, pa je Rebecca razjasnila. Pod pojmom alpska prepoznavamo mleko in smetano s podaljšanjim trajanjem in kot si rekla Banana imajo tudi druge mlekarne sveže mleko in mleko s podaljšanim rokom, jih pa ne poimenujejo alpsko, ker je to blagovna znamka Ljubljanskih mlekarn.

A če rečeš, da si kupil argo juho, to še nujno ne pomeni, da ješ Argo juho iz Izole, je lahko Maggi, Knorr...Smo dali v mapo "umetnih" juh vse pod oznako argo. Ne vem, pa ali še zudelujejo juhe Argo, se mi sicer zdi, da jih videvam na policah, a trdim pa ne.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti