Borovničev sirup

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 5. jun 2014 6:18 | ogledi: 8.689 | odgovori: 4

Na sokovnik sem naredila borovničev sirup.na kg sadja sem dala kg sladkorja.sok želira.mogoče kdo ve zakaj?    

romanad

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

5. jun 2014 11:09

romanad, kje si nabrala toliko borovnic, da lahko delaš sok iz njih??? Jaz se jih že nekaj let niti svežih nisem najedla! Aja, ga delaš morda iz ameriških borovnic?

 

Si dodala želirni sladkor namesto navadnega? Ali pa ga je bilo preveč 1:1? Samo ugibam.

sonci

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

5. jun 2014 18:06

Sadje ponavadi želira zaradi vsebnosti pektina; borovnice naj bi ga imele malo, zato me preseneča, da ti je želiral.

Jaz sem lani naredila malinovega, ki mi je precej želiral, ampak ko prilijem vodo, da naredim sok, se to nič ne pozna. Tako da naj te ne skrbi; uživaj v domačem soku. :)

Drejcolina

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

6. jun 2014 0:21

Po mojem preveč sladkorja,sploh pa zelo rad želira ribezov sok.Pa naj bo odličen preliv.Čez okus borovnic ga po mojem tako ali tako ni.Ali pa narediš marmelado.

 

lp 

tulipanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti