Kaj na žaru na mreži

yyyeb  

član od: 9.5.2014

sporočila: 8

tema odprta - 3. jun 2014 16:05 | ogledi: 3.848 | odgovori: 10

Pozdrav. Veliko kampiram v naravi, obn jezeru... Vedno imam seboj železno mrežo, ki jo dam nad žerjavico. Malo sem se že naveličal enolične hrane. Vedno si spečem klobase ali hrenovke, ker so minimalistične za uporabo. Ne rabiš začimb, packanja... Imam dve vprašanji. Prosim predlagajte mi nekaj novega in enostavnega za jest v naravi. Drugo me pa zanima kakšne vrste hrenovk so najboljše za žar? Ene so ble z trdo kožo. Domnevam, da je imela umetno črevo.

yyyeb

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. jun 2014 16:53

Hrenovke v naravnem črevu.

Kolikor se spomnim,  smo na žaru pekli (in še zdaj tu pa tam) tako rekoč vse, kar se najde pri mesarju in v ribarnici, pa bučke, paprike, melancane, krompir zakoplješ na koncu v žerjavico (lahko ga zaviješ v alu folijo ali pa tudi ne, kakor ti je ljubše, isto s folijo in žerjavico lahko narediš tudi s kakšnim camembertom ali birejem, no, camambert se bolje obnese), tudi gobe na žaru so dobre, da mlade koruze sploh ne omenjam.... Od enostavnega: dobra mesnata slanina v rezinah še kako tekne. Pa rezine par dni starega kruha, ki jih potem lepo pokapljaš z oljčnim oljem in natreš s česnom (ali pa tudi ne, stvar okusa). Skratka vse, kar se peče, v primernih kosih seveda. Od piščanca gredo dobro perutničke, za bedrca je bolje, da prej izluščiš kost, ker sicer predolgo traja. Pa bolje, da meso ni preveč pusto, se pravi - vratovina recimo bo boljša od karejev. Jetrca so OK, še bolje pa, da primerne kosi prej zaviješ v čisto tanko rezino slanine ali v svinjsko mrežico. 

Ah, še to: se veliko govori o tem, kako peči na rešetki direkt na ognju ni v redu, ketoni pa aldehidi pa take reči..... pa sem prepričana, da - dokler je to tu pa tam - ne bo prav nobene škode za zdravje. Le ogenj ne sme biti premočan, da vse skupaj ne zogleni. Za pečenje na žaru se ti pač ne sme muditi, nikarte mesa metati na ogenj, pač pa počakaj na tisto pravo lepo žerjavico, nad katero zrak tako malo migeta.... in peci počasi. Vmes pa uživaj naravo.

Sonja

yyyeb  

član od: 9.5.2014

sporočila: 8

3. jun 2014 17:17

hmm, hvala za odličen odgovor. Sicer imam seboj samo hladilno torbo in nič drugega, tako,da naprimer bedrca, perutničke .... ne morem imeti sabo, ker šparam z placom. hrana mi na takem kampiranju ni prvotnega pomena. tako,da zaenkrat še vedno klobase zmagajo. so čiste, za v vrečko, brez začimb...

yyyeb

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. jun 2014 17:25

Ok kolega Yyeb ja kaj maš pa pol v hladilni torbi če ti je škoda prostora za meso ? Pir ? :)

hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2014 17:36

Yyyeb, kaj potem sploh zelis izvedeti? Ce niti perutnick ne mores imet s sabo? A kosti zavzamejo prevec prostora napram hrenovkam? Jetrca so se opcija potem. ampak joj, se prevec skrcijo na ognju potem pa spet ni optimalno za v hladilko ker moras tolko vec vzet :)

yyyeb  

član od: 9.5.2014

sporočila: 8

3. jun 2014 17:59

haha, ste me napadli. ja pir je not seveda.

yyyeb

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

3. jun 2014 18:32

Pa kakšna hrana za ribe kot pri mojemu možu.

Ima vedno premalo prostora zase v hladilni torbi - kaj češ - je pač ribič-

BABI 2+2

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

3. jun 2014 18:33

Nekaj zelenjave lahko imaš v nahrbtniku, pivce in hrenovke (klobase) v hladilni torbi pa je 

SMARTY1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2014 23:48

Zraven piva so meni cisto fajn smokiji pa se mreze ne rabis

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. jun 2014 9:23

Če je hladilna torba polna piva, potem tudi žar ni potreben, saj imaš dovolj energije za ves dan.

Zakaj pa potem sploh nosiš hrenovke s seboj, speci si eno od rib, ki jih uloviš, ta v hladilni torbi ne zavzame nič prostora.

Sonja

majaV8  

član od: 10.8.2008

sporočila: 14

5. jun 2014 13:22

Jaz si doma en večer prej meso (katerokoli) narežem na manjše zrezke (ali malo večje koščke) in jih vržem v neke začimbe (kao marinado).

Ne kompliciram...kar pač imam pri roki! Vedno dam v skledo malo olja,popra,soli + začimbe (enkrat je to gorčica, drugič česen pa balzamični kis, tretjič bazilika...).

 

S tem, da meso razrežeš imaš 1 minuto dela.

S tem,da po njem posuješ začimbe in premešaš pa še dodatni 2 minuti dela.

 

Torej 3 minute dela. Daš čez noč v hladilnik...zjutraj pa meso v eno malo škatlico za shrajevanje ali zaradi mene tudi v polivinilasto vrečko...pa ti GARANTIRAM, da ne boš porabil nič več prostora v nahrbtniku kot za klobase ;) ;)
Pa še vedno boš imel drug okus, ker boš imel druge začimbe...pa druge vrste meso :)

majaV8

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti