3. sezona gostilna išče šefa

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

tema odprta - 2. jun 2014 18:11 | ogledi: 10.221 | odgovori: 31

Jo boste gledali, se boste prijavili, boste šli pokusit jedi, ste že pokusili jedi iz katere sezone, ...? 

Mi smo pokušali jedi obeh sezon. Nekako so nam okusi iz prve sezone bolj sedli. 

Me prav zanima kakšen rokenrol (ne samo okusov) bodo letos "zakuhali". 

 



Sweetness Bakery

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2014 22:38

Nit' se bom prijavila, še manj pa gledala. 

mamamia

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

3. jun 2014 7:01

Zakaj?

Sweetness Bakery

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jun 2014 12:08

Ker bo vse zvedela tu na kulinariki.

Loni Makaroni

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

3. jun 2014 12:23

Meni so recepti od mamamie in še od marsikatere članice, veliko boljši, okusnejši in enostavnejši kot od Šefa , in hrano po receptih članic z veseljem pripravljam, še z večjim veseljem pa pripravljeno pojemo 

SMARTY1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jun 2014 12:47

Sweetness Bakery je napisal/a:

Zakaj?



Sweetness Bakery

 

Ne maram takih šovov. Bineta Volčiča kot kuharja sicer cenim, sem enkrat z njim celo sodelovala oziroma imela priložnost ga opazovati pri kuhi in potem kuhat, da je on ocenil, kako nam je uspelo.

Ampak on je edino, kar mi je v tej oddaji zanimivo, ostalo me ne pritegne. Tip oddaje, pa to, kako je scenarij pripravljen in vse dogovorjeno itd ...

 

Kot je rekla Loni, osnovne poudarke itak na Kulslo vidimo, SMARTY1 mi je pa malce na dušo popihala  ...

 

Sem pa z zanimanjem spremljala oddajo Tri,dva, ena kuhaj na hrvaški RTL. Tekomovanje amaterskih kuharjev, ocenjujejo pa jih profesionalni kuharski mojster (Timica Špiček, faca nad facami), ljubiteljska izvedenka za kulinariko in v vsaki oddaji še gost - profi s kulinaričnega področja, večinoma lastniki restavracij. Sistem je na izpadanje, vsak teden se poslovi eden od tekmovalcev. Kuhajo na dano temo - na primer divji prašič in gobe je bilo včeraj - , po lastnem navdihu in receptih, le osnovne sestavine jim dajo. Pred tem so se prizkušali v pripravi jedi, značilnih za vse hrvaške regije, potem nekaj mednarodnih (pica, minestrone na primer) in še in še. Ko jed pripravijo, komisija vsako poskusi in sproti pove, kaj je v redu in kaj ne,tako glede okusa kot videza.

Spremljajo tudi, kako jedi nastajajo in sproti dajo tekmovalcem kak napotek, tekmovalci pa si med seboj pomagajo, svetujejo. Enkrat je enemu zmanjkalo sestavin, ker je nekaj vrgel v smeti, ko mu ni uspelo, pa mu je vsak dal nekaj od svojega in je tako ostal v igri ...

 

 

mamamia

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

3. jun 2014 12:47

Verjamem Smarty. Ampak, a nimate same želje ali tistega črva, ko  vas drega, da boste pa videle ali zvedele ali dobile idejo po nečem novem, drugačnem, po odkrivanju nekih novih razsežnosti? 

A pa ste probale, da tako suvereno pišete, da so drugi recepti okusnejši? ALi si samo pihate na dušo.  Hm ...

Jaz bi edino lahko napisala, da mi ni všeč razsipništvo s hrano, ki sem ga videla v Gostilni. Drugače, mi je pa všeč, da vidiš, kaj vse nekdo "ščara" skupaj. In ja, okusi so različni, samo vseeno rada odkrivam, kombiniram, ker se tudi tako učim ... 



Sweetness Bakery



Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 03. 2014 12:48

Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 03. 2014 12:49

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

3. jun 2014 12:52

mamamia, pa saj ravno zaradi Bineta, idej, jaz vržem oko na oddajo. Tista glasovanja, komentarji, izpadanja, me ne zanimajo oz. jih ne gledam. Sama faza priprave hrane, tehnike, prezentacija krožnika, mešanje oz. kombiniranje okusov me zanima. 

 

Sweetness Bakery

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

3. jun 2014 13:01

Sweetness Bakery je napisal/a:

Verjamem Smarty. Ampak, a nimate same želje ali tistega črva, ko  vas drega, da boste pa videle ali zvedele ali dobile idejo po nečem novem, drugačnem, po odkrivanju nekih novih razsežnosti? 

A pa ste probale, da tako suvereno pišete, da so drugi recepti okusnejši? ALi si samo pihate na dušo.  Hm ...

Jaz bi edino lahko napisala, da mi ni všeč razsipništvo s hrano, ki sem ga videla v Gostilni. Drugače, mi je pa všeč, da vidiš, kaj vse nekdo "ščara" skupaj. In ja, okusi so različni, samo vseeno rada odkrivam, kombiniram, ker se tudi tako učim ... 



Sweetness Bakery



Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 03. 2014 12:48



Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 03. 2014 12:49

 

 

Nič pihanja na dušo...  preverjeno, pripravljeno in "pospravljeno" z velikim veseljem ,

SMARTY1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jun 2014 14:00

Sweetness Bakery je napisal/a:

mamamia, pa saj ravno zaradi Bineta, idej, jaz vržem oko na oddajo. Tista glasovanja, komentarji, izpadanja, me ne zanimajo oz. jih ne gledam. Sama faza priprave hrane, tehnike, prezentacija krožnika, mešanje oz. kombiniranje okusov me zanima. 

 



Sweetness Bakery

 

Okoli Bineta je zame preveč drugega balasta, ki mi preprosto ne sede. Kot sem napisala, tip oddaje ni moj niti v tolikšni meri, da bi jo gledala zgolj zaradi Bineta. Zato, ker imam možnost te stvari - ustvarjalnost, kreativnost, novosti, ideje, kombinacije okusov in še kaj na področju kulinarike spremljati tudi  brez resničnostnega šova, kot spremlja oddajo, o kateri govorimo.

Ni edina, v  kateri lahko izvemo kaj novega in zanimivega. Ko se skoraj 20 let ukvarjaš s takimi stvarmi, si včasih že tudi malo izbirčen, kaj boš gledal. Jaz sem izbrala druge možnosti, ki so mi bližje.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti