Mlinček za kavo - vrste uporabe

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

tema odprta - 2. jun 2014 8:55 | ogledi: 10.645 | odgovori: 10

Nedavno nazaj sem si nabavila mlinček za kavo, in sicer predvsem za izdelavo domačega mletega sladkorja.

Za enkrat sem v mlinčku mlela tudi še lanena semena, sedaj pa me zanima, ali ima kdo izkušnje s pripravo 'domače' riževe/ovsene/ajdove/koruzne/you name it 'moke', oziroma ali dobiš nekaj primerljivega moki brez kakega posebnega dodatnega tretmaja (pač, da ne bom probavala za prazen nič).

Tudi na splošno me sicer zanima, kaj vse še gre v mlinček, ne da bi se tvegale morebitne okvare aparata ali pa slabih rezultatov~

(ok, komu se morda zdi trapasto kaj takega spraševati, ampak že velja dobri stari 'better safe than sorry' oz. po toči zvoniti je prepozno :P)

 



Life is war against boredom~

 

Temo je spremenil(a) MiriBon dne 2. jun 2014 8:57

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. jun 2014 10:14

Kolega je tudi že skuril mlinček po parih dneh, ko je mlel želod za želodovo kavo..

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. jun 2014 15:55

Moja sestra je kakšen dober mesec vsak dan zjutraj mlela lan za v jogurt. Se ji je mlinček zapacal in je bil za stran. Jaz na mojem meljem samo kavo, sladkor, cimet, in brinove jagode za v golaž. Drugo še nisem probala.

LP, Saša

Mir in dobro!

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

2. jun 2014 16:10

Jaz sem ga uporabljala za mletje sladkorja.Potem se je začelo z lanenim semenom.In naslednjič, ko sem mlela sladkor,čeprav sem mlinček dobro očistila je bil sladkor samo za v kanto.Imel je vonj, in okus ki ni bil primeren za uporabo.Sem še enkrat probala,če bo kaj boljše a ni bilo.Tako sedaj mlinček uporabljamo za mletje lanenega semena in nič drugega.

dari

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2014 19:49

Takole je: moulinex in de longhi imata super to, da se da posodica umiti!! V slednjem sem mlela vse povprek in ga vedno umila. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2014 19:50

Minus je, da je gromozanski. 

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

4. jun 2014 11:16

dari je napisal/a:

Jaz sem ga uporabljala za mletje sladkorja.Potem se je začelo z lanenim semenom.In naslednjič, ko sem mlela sladkor,čeprav sem mlinček dobro očistila je bil sladkor samo za v kanto.Imel je vonj, in okus ki ni bil primeren za uporabo.Sem še enkrat probala,če bo kaj boljše a ni bilo.Tako sedaj mlinček uporabljamo za mletje lanenega semena in nič drugega.



dari

 

Hm, sama sem do sedaj enkrat mlela laneno seme...upam, da ne bo imelo pretiranega efekta na sladkor (ki ga sicer že lep čas nisem delala)...

Mi sicer bolj skrbi, da bi bil mlinček neuporaben za sladkor/ovsene kosmiče/ajdo in po možnosti posušene začimbe/mešanice, če bi v njem mlela kavo (pač, močan vonj in aroma). Da pa ima tudi laneno seme tak efekt, si pa nisem redstavljala...thanks a bunch~

Mika me poskusiti zmleti malo kokosove 'moke', da bi dejansko nastala prahu podobna zadeva, pa me sedaj res skrbi, da ne bi potem vse ostalo imelo okus po kokosu...



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 04. 2014 11:18

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. jun 2014 11:46

Sama imam Moulinex mlinček,je že star enih 20 let,toda je tak kot opisuje Bannanna..je večji kot običajni mlinčki in posodo,rezilo se da ločit,  močan kot 100 ..mleli smo že na njemu prav vse.Ker se posoda,rezilo loči ju lepo opereš in ni nobenih vonjav.

Če boš pa mlela kokosovo moko,ne boš dobila prahu (preverjeno) pač pa eno maso kokosove moke.Je preveč maščobe v kokosu ,da bi z takim postopkom dobila prah.Najbrž bi bilo treba prej kokosovo moko fajn dehidrirat.

Vrtejbenka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. jun 2014 15:13

Včasih je delalo mlinčke Gorenje. Ko si ga kupil, je bilo v njem opozorilo, da je namenjen samo kavi in ne mletju sladkorja.

Povedali so mi, da se zaradi velike hitrosti sladkor tali, pri semenu se izloča olje. Ker mlinček ne tesni, potem zalije in zapaca mehanizem, predvsem motor. Lahko samo kupiš novega.

 

Ne vem, kako je z drugimi mlinčki. Pri nas meljemo laneno seme. Sicer pa je za tak namen blender. Močnješi in tesni.

F r i n a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. jun 2014 19:16

Imam mlinček Gorenje, star 12 ali 13 let. Sicer ga ne uporabljam prav veliko, ampak če že - meljem v njem sladkor. Resda nikoli velikih količin, ampak tam nekje do 20 dag zmelje brez težav. Uporabila sem ga tudi že za laneno seme, prav tako brez težav. 

Sonja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

9. jun 2014 8:42

Jaz imam ročni mlinček za kavo, z njim pa zmeljem začimbe (kumina, janež, koriander...) in tudi žita (kamut, riž, proso, ajda...). Seveda gre za majhne količine  (do 100g). 

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti